;

‘Gülen için, elimdeki bombayı patlatırım’

İstanbul’daki ilk iddianamesinde itirafta bulunan cuntacılar “ emrini Gülen verdi” dedi. “Gülen için elimdeki bombanın pimini çekerim” diyen subay ile suikast timinin detayları da iddianameye girdi

Emri Gülen verdi!
teşebbüsüne katılan İstanbul'daki ler hakkında hazırlanan ilk iddianamede, 2 kez Gülen'le yüz yüze görüşen albaydan, "Hoca Efendi için elimdeki bombanın pimini bile çekerim" diyen subaya kadar onlarca delil sıralandı. 189 sayfalık iddianamede ifade ve itiraflarına yer verilen pek çok isim, darbe girişimi emrini veren kişinin Fetullah Gülen olduğunu açıkladı.

ÖKSÜZ, PLANI GÜLEN'E GÖTÜRDÜ

Tuğamiral Halil İbrahim Yıldız:
Üsteğmenken 'ye katıldım. 15 Temmuz öncesi 9 günlük bayram tatilinde Ankara'da bazı askerlerle birlikte darbe planlamasına ilişkin toplantı yaptık. Bu toplantıya de katıldı. Öksüz, "Ben bu çalışmaları ABD'ye gidip Fetullah Gülen hocama sunacağım" dedi. Darbeye karşı olan generalleri rehin alma görevi bana verildi. Bunlardan ikisini rehin aldım.

Adana'da gizli tanık Sel:
Askeri lise sınavlarına girme teklifini yapan abi bana, "Hoca efendiyi korumak için elinde bir el bombası olsa onun pimini çeker misin, kendini feda eder misin" diye sordu. Ben de "Evet" dedim. Kuleli sınavına girmeden 2 gün önce çıkabilecek 50 soruyu verdiler.

Jandarma Albay Arif Kalkan:
Askeri lisede FETÖ'ye katıldım. Gülen'le 2 kez yüz yüze görüştüm. Birinde Gülen bana 'Baki' kod adını verdi. Toplantıda, Güvercinlik'teki bir kısım generalleri rehin alıp Akıncılar'a götürme görevi verildi. Darbenin talimatını bize Türkiye'de bulunan örgüt yöneticileri aracılığı ile Gülen verdi.

Tutuklu astsubay Rifat Çelik:
15 Temmuz'da 3 kişi helikopterle yükseldik. Binbaşı Ahmet Güzel helikopterdeki üçüncü kişiye devamlı "Abi" diye hitap ediyordu. Bu kişi sivil kıyafetliydi ve tabanca taşıyordu. Hiç konuşmuyordu. Yeşilköy Askeri VIP Apronu'na indik. Binbaşı, "Sıkıyönetim ilan edildi, bundan sonra her emir sorgusuz yerine getirilecek" dedi.

'CEHENNEMİ YAŞATACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı koruma polisi Murat Bayrak:
Otele saldıran teröristler, "Hani lan inlerimize girecektiniz, biz sizin inlerinize girdik. Nerde o? Çabuk söyleyin nereye gitti" diye sordular. Bir polis memuru teröristleri Cumhurbaşkanı'nın kaldığı villaya götürdü. Villayı otomatik silahlarla taradılar.

Marmaris suikast timinden Serkan Elçi:
Zekeriya Kuzu Cumhurbaşkanı'nı bulamayınca koruma polislerine "Size cehennemi yaşatacağız, daha yeni başlıyor" deyip küfretti. "Hani inlerimize girecektiniz, hırsızın evlatları, kafanızı kaldırdığınızda sizleri öldürürüz. Nerede o hangi helikopterle gitti, hangi havalimanına inecek" dedi.

İLK İŞ HAPİSTEKİLERİ ÇIKARMAKTI

İzmir'de Şapka kod adlı gizli tanık:
Telefonuma kurulan program üzerinden sorumlularım olan Cihan ve Osman abileri görebiliyordum. Adil Öksüz bir konuşmasında, 15 Temmuz'da yapılacak ilk işlerden birinin tutukluları çıkarmak olduğunu söyledi. Ayrıca, 'Arkadaşlar biraz önce içerideki odadan büyüğümüzle görüştüm. Sizlere selamı var" demişti. Büyüğümüz dediği kişinin olduğunu düşünüyorum.

Paşa kod adlı astsubay Zekeriya Kuzu:
FETÖ yapılanmasında faaliyet yürüttüm. Sadece kod adını bildiğim bir abi ile sürekli görüşüyordum. Bana 1 dolarlık banknot vererek, bu parayı Gülen'in gönderdiğini ve her zaman cüzdanımda taşımamı söyledi.

Akar'ın yaveri Yarbay Levent Türkkan:
Örgütün talimatıyla Genelkurmay Başkanı ve 2. Başkanı'nın odasına dinleme cihazı yerleştirdim.

Başbakanlık Özel Kalem Görevlisi Muhammet Uslu:
Dinleme cihazlarını Türkkan'a ben verdim.

Helikopter pilotu Beniz Aldemir:
Ankara Emniyeti'ni bombalayan helikopter pilotları Yarbay Erdal Başlar ve Binbaşı Sadullah Abra ile MİT'e ateş eden Yarbay Murat Karataş ve Binbaşı Taha Fatih Çelik de benim gibi FETÖ mensubu.

Ankara'da sivil hedeflere atış yapan Kara Pilot Yarbay İlkay Ateş:
Küçük yaşlardan itibaren FETÖ bünyesinde yer aldım.

SABAH
  • 01 Aralık 2016, Perşembe 01:35

kalan karakter 1000

ihpus2922 ihpus2922

iyiki darbe girişimine teşebbüs etmiş bu hainler yoksa Türkiye çok daha ağır bedeller ödeyebilirdi .!! Fetullah Gülen bu sayede 40 yıllık örgütünün sonunu kendi eli ile hazırlamıştır. bunların ne Türkiye'de nede hapishanelerde yaşama hakkı yoktur.İDAM bunlar için hayırlı olur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 01.12.2016 12:07
ihsan ihsan

bunların darbe mahkemesi ile hemen kurşuna dizilmeleri gerkli değilmiydi askericeza knunu 50. madde vatan haini kurşuna dizilir demiyormu

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.12.2016 09:42
misafir misafir

Bu koyunları 5 aydır hormonlu yemle besliyorlar, sonları kötüye gidiyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.12.2016 09:22
FatihSultan23 FatihSultan23

şerefsiz terörist fetö, Türk Milleti olarak en büyük darbeyi biz sana 15 Temmuzda yaptık pislik fetö. beyinsiz fetö pisliği.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.12.2016 08:49
vatandaş vatandaş

vatikanın gizli kardinali vermiş olabilir. the economist 2017 dergi kapağına bakın orada gizli kardinalin resmini göreceksiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 01.12.2016 02:09

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.