;

'nin adını halk belirleyecek

İstanbul Boğazı altında inşa edilen ve kamuoyunda "" olarak bilinen projenin ismini vatandaş belirleyecek. Bakanlığının internet sitesinde bugün başlatılan ile vatandaşlar isim önerilerini sunabilecek.

Avrasya Tünelinin adını halk belirleyecek

, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İstanbul Boğazı altında inşa edilen ve kamuoyunda "" olarak bilinen İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi Projesinin isminin Bakanlığın internet sitesi üzerinden yapılacak le belirleneceğini söyledi.

Bakan Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Marmaray'ın kardeşi" olarak başlatılan Avrasya Tüp Tüneli projesinin 20 Aralık'ta tamamlanacağını hatırlatarak, toplam 14,6 kilometre uzunluğundaki projenin 3 ana bölümden oluştuğunu belirtti.

Avrasya Tüp Tüneli'nin en önemli aşaması olan 3 bin 344 metrelik boğaz geçişinin delme işlemini Ağustos 2015'te tamamladıklarını ancak Avrupa ve Asya yakalarında yol ve kavşak düzenlemeleri olmak üzere iki önemli kısmın daha olduğunu ifade eden Arslan, "Avrupa ve Asya yakalarındaki bağlantı yollarını sözleşmede 55 ay olarak belirlenen zamandan 8 ay önce bitirerek, 47 ay gibi kısa bir sürede tamamladık. Boğaz altından geçiş gibi çok zor fiziki şartlara rağmen kullanılan ileri teknoloji ve mühendislik ile projeyi zamanından önce bitirmemiz gurur verici ve büyük bir başarıdır." diye konuştu.

"ANKET HERKESE AÇIK OLACAK"
Arslan, Avrasya Tüneli'nin isminin, internet sitesi üzerinden yapılacak anketle halk tarafından belirleneceğini bildirerek, "Halkımızın projeye olan ilgisi çok büyük. Katıldığımız program ve açılışlarda bu dev projenin isminin ne olacağıyla ilgili birçok soru alıyoruz. Halkımızın yoğun ilgisinden dolayı 20 Aralık'ta açacağımız Avrasya Tüp Tüneli'nin ismi, milletimizin önerisiyle belirlenecek. 'Kıtalar birleşiyor alttan, ismi geliyor halktan' sloganıyla bir kampanya başlattık." ifadelerini kullandı.

Yapılacak anketin Ulaştırma, nın internet sitesi "www.udhb.gov.tr" üzerinden gerçekleşeceğini dile getiren Arslan, bugün başlayan anketin herkese açık olduğunu söyledi.

Dileyen herkesin ankete katılabileceğini söyleyen Arslan, "Gelen isim önerilerini 10 Aralık'a kadar alacağız. En çok hangi isim üzerinde görüş bildirilirse o ismi değerlendireceğiz." dedi.

  • 01 Aralık 2016, Perşembe 12:23

kalan karakter 1000

salim salim

Diriliş tüneli olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.12.2016 15:08
halit halit

RECEP TAYYİP ERDOĞAN .tüneli olmalı.. nedeni de elvijdan eğer rte olmasaydı bu projeler olmaz dı .hadda 3 üncü hava alanı da RECEP TAYYİP ERDOĞAN olmalı .milletin gazi adamı recep tayyip erdoğan .reis esgeçilecek biri değil..saygılar..reisin ismini yaşarken de koruyalım..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.12.2016 17:36
Vah det Vah det

''Kanuni Sultan Süleyman Tüneli'' adını koyalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 01.12.2016 17:13
reis reis

tünelin adı 15 temmuz halis demir tüneli veya 2023 diriliş tüneli olabilir.çokta güzel olur hayırlı uğurlu olsun reis

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 01.12.2016 13:24
misafir misafir

şehit ömer halisdemir tüp geçidi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 01.12.2016 13:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.