;

ve ya mı geldi

Bakanlar Kurulu, özel tüketim vergisini () bugünden itibaren geçerli olmak üzere alköllü içeceklerde yüzde 10 ve larda 7 kuruş olarak artırdı. lü içeceklerdeki yüzde10'luk maktu ÖTV artışı nedeniyle fiyatlarda yüzde 3-4, tütün ürünlerinde maktu ÖTV'deki 7 kuruşluk artış nedeniyle fiyatlara ortalama yüzde 5-6 civarında artış olması bekleniyor.

Sigara ve alkole zam geldi! İşte yeni fiyatlar...

lü içkiler ile tütün ürünlerinden alınan Özel Tüketim Vergisi'ne geldi.

Alkollü içki-da yüzde 10 ile yüzde 27.5 arasında arttı.

Resmi gazetede yayımlanan karara göre, alkollü içkilerin ÖTV'si yüzde 10, tütün ürünlerinin ÖTV'si de yüzde 27,5 oranında artırıldı.

2016'ya girilirken de alkol ve sigarada ÖTV artışına gidilmiş ve bu ürünlere yüzde 10'lara varan zamlar gelmişti. Böylece, yıl sona ermeden alkol ve sigarada bir kez daha ÖTV artışına gidilmiş oldu.

Etiketler: , , ,
  • 01 Aralık 2016, Perşembe 09:29

kalan karakter 1000

delidumrul delidumrul

Alkol ve tütüne gelen zamları yersiz buluyorum neden derseniz be Edirne'liyim her gün Yunanistan ve Bulgaristan'dan gelen turistler Edirne'ye gelirken boş gelmiyorlar Yunanlılar 2 litre Uzo rakısını 40 tl ye Bulgarlar 70'lik mastikayı 20 tl ve Yeni rakıyı 30 tl'ye satıyorlar ve sonuçta bizim paramızda yurt dışına kaçmış oluyor devlet ilk önce bu kaçak girişleri önleyecek kendi ürettiği mallara zam yapmayacak vatandaş ta yerli malı tüketmiş olacak ve bu durumda ülkemiz kazanacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır4
cevapla 01.12.2016 10:37

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.