;

AKUT Başkanı istifa etti

Siyasi söylemleriyle ekip arkadaşlarını bile bezdiren AKUT Başkanı istifa etti.

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki istifa etti

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Başkanı , başkanlık görevinden istifa etti. Mahruki kendisinin bundan sonra onursal başkan olacağını belirterek, " Dernekte bundan sonra imza yetkim yok. Onursal başkan olarak görevime devam edeceğim. Bu sürecin sonunda böyle olmasını uygun gördüm. Başkanlığa Saygun Gökşin devam edecek" dedi.

SÖZCÜ'DE YAZIYOR
Nasuh Mahruki, AKUT Başkanı olarak tanınsa da, son dönemde Sözcü gazetesinde siyasi yazıları ve Twitter paylaşımlarıyla ön plana çıkıyordu.

EKİP ARKADAŞLARI İSTİFA ÇAĞRISINDA BULUNDU
Mahruki'nin ekip arkadaşları geçtiğimiz günlerde siyasi söylemlerinden dolayı kendisine tepki göstermiş, derneğin adını kötü lanse ettiği için istifa etmesini istemişlerdi.

Mahruki'nin istifasına ilişkin AKUT 'tan yapılan açıklamada da şöyle denildi:

"AKUT Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nasuh Mahruki, AKUT Yönetim Kurulu'na ilettiği istifa dilekçesi ile hem derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığından hem de Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa ettiğini bildirmiştir.

28.11.2016'da gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında yeni görev bölümü yapılmış ve bugüne kadar Genel Sekreterlik görevini sürdürmekte olan Saydun Gökşin Yönetim Kurulu Başkanlığı, Yönetim Kurulu üyesi Ebru Atalay Alp Genel Sekreterlik, AKUT Kocaeli Ekip Lideri ve eğitmenimiz Recep Şalcı ise Yönetim Kurulu üyeliği görevine getirilmiştir.

AKUT Arama Kurtarma Derneği, 29.11.2016 tarihinde asil üyelerimizin katılımı ile Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirmiştir. Açılış, Yoklama, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı'nı takiben İl Dernekler Müdürlüğü tarafından iletilen bilgi neticesinde, derneğimizin bazı tüzük maddelerinde kanuni prosedüre uyumunun sağlanması amacı ile tüzük maddesi değişiklikleri görüşülmüş ve değişiklikler oy birliği ile kabul edilmiştir.

Derneğin tüzüğüne istinaden Yönetim Kurulu tarafından Ali Nasuh Mahruki'nin AKUT Onursal Başkanı olması önerisi Olağanüstü Genel Kurul toplantısında katılan üyelerin oyları ile kabul edilmiş ve Genel Kurul toplantısı sona ermiştir.

Gerek prensipli ve azimli yapısı gerekse vizyonu ile AKUT'un alanında dünya çapında tanınan ve takdir edilen bir STK olmasında büyük paya sahip olan Onursal Başkanımız Ali Nasuh Mahruki'ye, bugüne dek derneğimize verdiği, karşılığı ödenemeyecek tüm emekleri için sonsuz teşekkür ediyor; Yönetim Kurulu Başkanımız Saydun Gökşin'e, Genel Sekreterimiz Ebru Atalay Alp'e ve Yönetim Kurulu üyemiz Recep Şalcı'ya yeni görevlerinde başarı dileklerimizi iletiyoruz."

Etiketler:
  • 30 Kasım 2016, Çarşamba 12:25

kalan karakter 1000

gezici gezici

PKK yada DHKPC ye basvur seni bayila bayila alirlar. onlari pek seversin

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.11.2016 20:42
adil adil

siyasete girsin bir parti kursun boyunun ölçüsünü bu millet alır

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.11.2016 17:39
memo memo

kesin ermeni tohumu

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 30.11.2016 17:23
balturk balturk

ahlaksız olmamak lazım işinde iyi olabilir ama ahlaksızlığın bahanesi yok hele hele sapık zihniyeli siyasi görüşlerinin alıp kendine saklasın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 30.11.2016 17:22
vatan sever vatan sever

Ne bicim Mahluk? Adinda yok hayir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 30.11.2016 17:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.