;

istihbarat bilgilerini 'ya aktarmış

mensubu bir asker ifadesinde Türk Silahlı Kuvvetlerine ait istihbarat bilgilerinin terör örgütü 'ya nasıl aktarıldığını itiraf etti.

FETÖ istihbarat bilgilerini PKKya aktarmış

'nün darbe girişiminin ardından gözaltına alınan İ.C, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, örgütle nasıl tanıştığını, askeriyeye girişini, örgütle temasını, üyelerin kullandığı cep telefonlarının özelliğinin yanı sıra askeri istihbarat bilgilerini FETÖ lehine kullanmak için temin ettiği, terfi alacak askerleri örgüte kazandırmak için yaptıkları çalışmaları anlattı.

Kalabalık nüfuslu bir ailenin çocuğu olduğunu, üniversiteye hazırlandığı sırada maddi imkansızlıklar nedeniyle dershaneye gidemediği için arkadaşlarının telkiniyle ücretsiz ders veren bir öğretmenle tanıştıklarını belirten İ.C, FETÖ ile irtibatının da o yıllarda başladığını söyledi.

FETÖ'nün yönlendirmesiyle astsubay okuluna girdiği ve mezuniyetin ardından Ankara'da mesleğe başladığını anlatan İ.C, aynı yerde görev yaparken tanıştığı bir astsubayın evine gidip geldiği ve risale okuyup yorumladıklarını dile getirdi.

Örgüt askerlerinin personelle birebir temasta kaldığını, görev yaptığı diğer illerde genellikle farklı meslek gruplarından cemaat abilerinin kendisiyle irtibata geçerek, yönlendirdiğini ifade eden İ.C, FETÖ'nün 17-25 Aralık öncesinde de gizliliği esas aldığına dikkati çekti.

Genellikle dışarıda bir lokanta ya da kafede gerçekleşen görüşmelerde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in gündeme dair konulardaki yorumları konusunda bilgilendirildiğine değinen İ.C, kendisinden askeri konulardaki istihbari bilgilerin sorulduğunu vurguladı.

BYLOCK ÖNCESİ KİŞİYE ÖZEL TELEFON
FETÖ'nün gizliliğe büyük önem verdiğini, görev yaptığı askeri birlikteki örgütün diğer üyelerinin kim olduğu hakkında dahi bilgi paylaşılmadığına işaret eden İ.C, konum bilgisinin deşifre olmaması ve dinlenmelere karşı, örgüt üyelerinin 2014 yılına kadar eski tip cep telefonuyla iletişim kurduğu ve "Abi"lerle bu telefonlar üzerinden sınırlı süreli görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Şanlıurfa'da görev yaptığı sırada kod adını "Vedat" olarak bildiği örgüt "abisinin" bu tarihten sonraki bir görüşmede eski tip telefonu alarak, akıllı telefonuna ByLock uygulamasını indirdiğini, kullanıcı adı ve parolayı tanımladıktan sonra da kendisine verdiğini bildiren İ.C, ifadesinde özetle şu bilgileri verdi:

"Uygulamayı 2015 yılının ocak ayına kadar kullandım. Vedat, bu program üzerinden Urfa'da jandarmanın yaptığı önemli operasyonları, ele geçirilen mühimmatları veya terör olaylarını bildirmemi istiyordu. Ben de bu program üzerinden 8-10 ayrı sansasyonel nitelikte terör ve istihbari konuları bildirdim."

İ.C, FETÖ'nün kendisinden terfi bekleyen bazı komutanlarıyla ilgili bilgi istediğini, bu konuda da çalışma yaptığını anlattı.

Örgütle temasından eşinin bile haberi olmadığını, 17-25 Aralık'tan sonra da mesafeli durduğunu belirten İ.C, yaptıkları için pişman olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler: ,
  • 30 Kasım 2016, Çarşamba 12:57

kalan karakter 1000

ercan ercan

şunun suratına bakan altı ay nasibi kesilir nasıl bu fetonun arkasından gitmişler gerçi onlarında suratlarında meymenet yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 30.11.2016 18:47
ihsan ihsan

o dinlemeler hep casusluk içindi türkiye sırları cia mosada gitti idam yokmu idam

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 30.11.2016 14:54
koylu koylu

inanin yukardaki resme bakarsan insanlarin onceden maymundu sozleriine inansam ilk olarak yukardaki zarhosu gostedirdim din adami gomleyini giyimis seytana tapan abtesiz kiblesiz namaza duran simdi feto bozuntus onceden din adami olarak giydiyin o tertemiz gomleyi cikar seytan elbiseni giyi ya senin olun bile zulum turkiyeye

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 30.11.2016 13:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.