Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.11.2016 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.11.2016 08:00
ABONE OL

- arasındaki stratejik kurye

İzmir’de hem PKK ve hem de adına faaliyet suçundan gözaltına alınan ’li ’ın, iki örgüt arasında stratejik bir kurye olduğu ortaya çıktı.

FETÖ-HDP arasındaki stratejik kurye

'NÜN elebaşı Fetullah Gülen ve terör suçundan tutuklanan Eş Başkanı 'ın altı yıldır kuryeler aracılığıyla iletişim kurdukları ve hükümeti devirmek için PKK'nın hendek terörü ile 15 Temmuz darbe sürecinde işbirliği yaptığı iddia edildi.

İstihbarat raporlarına ve FETÖ-PKK soruşturmalarında ele geçen belgelere göre; Gülen'in kardeşleri Kutbettin ve Mesih Gülen ile PKK'nın hendek terörüne destek veren Beyaz Sivil İnisiyatifi'nden HDP'li , İzmir'deki Çağlayan Matbaacılık'ta toplanıyordu. Kahraman daha sonra HDP eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Sırrı Sakık'ı telefonla arayarak 'örgütler arası kuryelik' yapıyordu. Hatta HDP-PKK'lı Kahraman'a FETÖ içinde bir de kod adı verilmişti: HDP'li Şakirt (HDP'li öğrencimiz)

KAYNAK'IN TEMELİ
Çağlayan Matbaacılık, FETÖ'ye uzak bir isim değil. Darbe girişimin ardından el konulan FETÖ'nün finansmanı Kaynak Holding'in temelleri, 1983 yılında Çağlayan Matbaacılık ile İzmir'de atıldı. Silahlı terör örgütleri FETÖ ve PKK ile HDP'lilerin yolları da Çağlayan Matbaacılık'ta kesişti. Fetullah Gülen'in kardeşleri Kutbettin Gülen ve Mesih Gülen, şirkette 'Danışman' olarak görünüyor. İzmir'de yanında çalıştırdığı Gülen'in yeğeni Şima Gülen ile kızlarıyla birlikte gözaltına alınan ER-KA İnsan Kaynakları Lojistik'in sahibi Erhan Kahraman da Çağlayan Matbaacılık'a taşeronluk yapıyor.

KOORDİNASYON MERKEZİ
Darbe girişimi soruşturması kapsamında yapılan teknik takip sırasında, Çağlayan Matbaacılık'ın FETÖ-PKK-HDP ittifakının koordinasyon merkezi olduğu ortaya çıktı. İstihbarat ve terör uzmanlarının değerlendirmelerine göre, FETÖ-HDP-PKK arasındaki işbirliği ve haberleşme trafiğini sağlayan yöntemlerden biri buydu. Bbu trafik özellikle 17-25 Aralık operasyonlarından sonra hızlandı. PKK'nın hendek terörüne destek veren ve güvenlik güçlerinin operasyonlarına karşı tepki eylemleri düzenleyen

'Beyaz Sivil İnisiyatifi'nin kurucularından olan HDP'li Erhan Kahraman'ın, iki silahlı örgüt arasında stratejik bir kurye olduğu da istihbarat raporlarda yer aldı.

Kaynak:Star

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

hepside abd nin örgütü cia nın emirlerini birbirlerine ulaştıryor ihaneti beraberce yürütüyorlarmış.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 18.11.2016 11:07
ihsan ihsan

apaçık belliki bunlar fetö hdp pkk mpyd deaş hepsi ABD örgütü pkk ile türkiyeyle baş edemiyeceğini anlıyan abd diğerlerini kurarak başımıza musallat etti esas terörist ABD dir

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 18.11.2016 08:13

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.