Müezzinoğlu: ya 60 bin alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, ya 2017 yılında 60 bin alınacağını belirtti.

Bakan az önce açıkladı! 60 bin kişi alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı , Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası toplantısında son dönemdeki gelişmeleri değerlendirdi.

da istihdam çalışmalarının süreceğine işaret eden Bakan Müezzinoğlu, "2017 yılında 60 bin yeni kişi istihdam edilecek. Bunlar ağırlıklı olarak Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğünde olacak." diye konuştu.

KIDEM TAZMİNATI
Kıdem tazminatında yeni sistem tartışmalarına da değinen Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"İstihdamın devam edebilmesi, koşulların iyileştirilebilmesi için sürdürülebilir ve geliştirilebilir bir sistemi dünya ile yarışta var olan bir Türkiye, hep gündeminde tutmalı... Alın teri döken herkesin hak ve hukukunu havuzda biriktirecek, koruyacak yasal bir sistemi; fonu öneriyoruz."

Müezzinoğlu, "Kamu çalışanı reformunu Türkiye konuşmalı. Uzun süredir konuşuyor, yapabilmeli, inşallah yapabiliriz." dedi.

EMEKLİLERE PROMOSYON
Emeklilere banka promosyonu verilmesi konusunda gelinen noktaya ilişkin Bakan Müezzinoğlu, "Sayın Başbakanımız ilgililere gerekli talimatı verdi. İnşallah yıl sonu olmadan Sayın Başbakanımız son noktayı koyacaktır." şeklinde konuştu.

  • 03 Kasım 2016, Perşembe 10:46

kalan karakter 1000

hüseyin hüseyin

vergi kaydı olup bağkur kaydı olmayan vatandaşlara borçlanma hakkı verilsin mağduriyet son bulsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.11.2016 20:39
İnşallah İnşallah

Yetkililerimizin kamuya alacakları Milli Eğitim,Sağlık personeli ve diğer kontenjanlar gibi Üniversitelerin Balıkçılık ve Teknoloji Mühendisliği Bölümlerinden mezun olup branşları ile ilgili iş bekleyen çocuklarımız için de kontenjanlar ayrılıp işe alınmaları bizleri memnun edecektir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 03.11.2016 15:46
emekli emekli

bagkur öncesi doğum borclanmasından haber varmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 03.11.2016 11:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.