;

Bakan Işık'tan Musul açıklaması

: "Musul operasyonuna hava unsurlarımızın katılması yönünde koalisyon güçleriyle mutabakata vardık. Türkiye olmadan, Musul'un geleceğine ilişkin karar almak mümkün değildir." dedi.

Bakan Işıktan Musul açıklaması
, Musul Operasyonu'na Türk hava unsurlarının da katılması yönünde koalisyon güçleriyle mutabakata vardıklarını açıkladı. İtalya'daki temasları sırasında Türk gazetecilere konuşan Bakan Fikri Işık, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault'un, ülkesinin Musul'un geleceği ile ilgili Paris'te perşembe günü 20 ülkenin katılımıyla bakanlar seviyesinde uluslararası bir toplantı düzenleyeceğini ve Türkiye'nin de davet edildiği yönündeki açıklamasını da değerlendirdi.

"TÜRKİYE OLMADAN MUSUL'UN GELECEĞİNE İLİŞKİN KARAR ALMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR"
Bakan Işık, "Musul'daki gelişmelerde ve toplantılarda Türkiye'nin bulunması tabiidir. Türkiye olmadan Musul'un geleceğine ilişkin karar almak mümkün değil" ifadelerini kullandı. Başbakan Binali Yıldırım da bugün yaptığı açıklamada, icap edince Musul Operasyonu'na zaten Türk jetlerinin de katılacağını belirterek, "Prensip olarak koalisyonun içinde olmasında mutabakat var" demişti.


  • 18 Ekim 2016, Salı 20:26

kalan karakter 1000

Mehdi Mehdi

geldikleri gibi defolup gidecekler fitneci,fesat,kafir zalim domuzlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 19.10.2016 12:47
türkoğlu türkoğlu

hedef önce İslam ülkeleri, ardından da o çok değerli yeraltı kaynağı: PETROL... Fetö'den petrol çıksaydı, abd Musul'a ihtiyaç duymazdı...

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 19.10.2016 10:59
İLYAS İLYAS

YAHU BU NASIL MÜTTEFİKLİK ABD İLE ,, BİZİ İSTEMİYORLARDI ,ÇÜNKÜ NİYETLERİ KÖTÜYDÜ ,NİYESE ÖLÜMLER HEP MÜSLÜMAN ÜLKELERİNDE ,DEMEKKİ İSLAM DÜNYASININ TOPRAKLARINA GÖZ DİKMİŞLER ,KIYAMET SÜRECİNİ HIZLANDIRIYORLAR NE YAZIKKİ ,

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 19.10.2016 08:45
Gunes Gunes

Yerde ve gokte bizde var olacaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 19.10.2016 04:33
Maho Maho

İNŞALLAH.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 18.10.2016 21:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.