;

3 FETÖ’cü hain hakkında yakalama kararı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, kapatılan Today's Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni , eski STV spikeri ve kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarı hakkında ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs'' suçundan yakalama kararı çıkarılması istendi.

3 FETÖ’cü hain hakkında yakalama kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Can Tuncay tarafından FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, elde edilen bilgiler doğrultusunda yeni bir gelişme yaşandı.

Soruşturmayı yürüten savcılık, kapatılan Today's Zaman gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni , eski STV spikeri ve kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarı hakkında yakalama kararı çıkarılmasını içeren sevk yazısını, nöbetçi hakimliğe sundu.

Savcılık sevk yazısında, FETÖ örgütünün eylemleri ve darbe girişime ilişkin bilgiler yer aldı. Şüphelilerin, FETÖ örgütüyle bağlantı olduğu vurgulanan sevk yazısında, ayrıca FETÖ'ye ilişkin yürütülen birçok soruşturmada söz konusu şüphelilerin adının geçtiği ve benzer suçlardan kaydının bulunduğu anımsatıldı.

Yazıda, şüpheliler hakkında 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak da şu ifadeler yer aldı:

''Şüpheliler, medya unsurları vasıtasıyla görsel ve sosyal medyada darbe girişiminin gerçekleşeceğini beyan ederek ve devamında darbe girişimi günü toplumun darbeye karşı koymamasını telkin ederek, hükümetin darbe yoluyla düşürülmesini kanıksatma ve bu yönde algı oluşturma faaliyetlerinde bulunmuşlardır. Medya gücünün toplumdaki etkinliği nazara alındığında, darbe girişimi faaliyetlerine ilişkin suçun unsurları açısından belirleyici önem arz etmiştir."

FETÖ'nün darbe girişiminin, bürokrasi ve medya unsurları içerisindeki sivil ve asker örgüt yönetici ve üyelerinin iştirak halinde gerçekleştirdiği bir eylemler zinciri olduğu vurgulanan yazıda, 3 şüphelinin de söz konusu suçu işlediklerinin anlaşıldığı kaydedildi.

Yazıda, şüphelilerden darbe girişiminden bu yana haber alınamadığı ve firari durumda oldukları için bu kişilere çağrı yapılamadığı, bu nedenlerle şüpheliler hakkında ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs'' suçundan yakalama kararı çıkarılması talep edildi.

  • 18 Ekim 2016, Salı 02:23

kalan karakter 1000

KADIR KADIR

BIZE BU HAINLER NE KADAR LAZIMSA TURKIYE DUSMANLARINA DA O KADAR LAZIM OLDUGUNDAN TESLIM ETMEZLER.. BU ITLERI DE KORUYANLARI DA PISMAN EDECEĞIZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 18.10.2016 16:19
kenan kenan

bir şey olmaz tc ye teslim etmezler

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 18.10.2016 12:04
idris idris

ohaaaaaaa 3 ay sonra mı

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 18.10.2016 09:23
fatih fatih

güzleri kaymış alçakların feto şeytanı ve piyonları

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 18.10.2016 09:15

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.