Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.10.2016 10:08

'cü kurmayların abisi çıktı

15 Temmuz darbe girişimi sırasında komutanların alıkonulduğu ’nde yakalanan, ’nin sahibi ’in, 'nün 'kurmay subayların abisi' olduğu ortaya çıktı.

FETÖ'cü Hakan Çiçek kurmayların abisi çıktı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü darbe soruşturması kapsamında, 'nün 'mahrem yapılanma' olarak adlandırdığı askeri yapılanmasını yöneten imamlar da bir bir deşifre oluyor. FETÖ'cü subayların ifadelerinden yola çıkan savcılık, çok önemli bir isme daha ulaştı.

DARBECİ PİLOTUN İFADESİNDEN ÇIKTI
15 Temmuz gecesi Ankara'yı bombalayan helikopterlerden birinin pilotu olan itirafçı Yarbay İlkay Ateş, mahkemedeki sorgusunda, Harp Okulu'nu bitirdikten sonra önce Kara Havacılık Okulu'na, ardından pilotaj kursuna başladığını, bu arada bir örgüt abisinin kendisini Sadullah A. ve Taner K. isimli subaylarla tanıştırdığını söyledi. Daha sonra A. ve K. ile beraber eve çıktıklarını, K. evlenip yanlarından ayrıldıktan sonra da A. ile aynı evde kalmaya devam ettiklerini ifade eden Ateş, görüştükleri FETÖ abisinin kendilerine kurmaylık sınavına çalışmaları için CD'ler verdiğini kaydetti.

Ateş, ifadesine şöyle devam etti: "Sadullah da evleneceğini söyleyince beni Nevzat isimli, bir dershanede müdür yardımcılığı yapan kişiye devrettiler. Sadullah evlendi. Ardından biz TRT'de çalışan Cüneyt kod adlı birine gidip gelmeye başladık. Bu arada Nevzat ile de görüşüyorduk. Ben evde yalnız kalmaya başladım. Beni daha sonra Ankara'ya tayin olan Gökhan Çiçek ile tanıştırdılar. Kendisi kara pilot binbaşı olarak görev yapıyordu. Onun abisi de kurmay subaylara abilik yapmaktadır. Gökhan Çiçek'in abisinin adını bilmiyorum ancak kurmaylara abilik yaptığını biliyorum. Yurtdışına kaçtığını düşünüyorum. Zaten eşinin de kendisinin de büyük hazırlığı vardı."

Habertürk'ün haberine göre bu ifade üzerine araştırma yapan savcılık, Binbaşı Gökhan Çiçek'in abisinin 'nde yakalanan olduğunu tespit etti. Çiçek hakkındaki dosyanın, Akıncı Üssü'nde yakalandıktan sonra skandal biçimde serbest bırakılan ve kayıplara karışan FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı Adil Öksüz dosyasıyla birlikte yürütüldüğü öğrenildi.

ÖĞRENCİSİNİN İSMİNİ BİLE SÖYLEYEMEDİ
Darbe girişimi soruşturması kapsamında Akıncı Üssü'nde yakalandıktan sonra tutuklanan Hakan Çiçek, savcılık ifadesinde, darbe girişiminin yapıldığı cuma günü Albay Ahmet Özçetin tarafından "Sosyal etkinlik var" denilerek üsse davet edildiğini söylemişti. Çiçek, şu savunmayı yapmıştı: "Okuldan öğrencilerimizin velisi olan Albay Ahmet Özçetin, beni cuma günü akşam 20.30 sıralarında sosyal etkinlik için Akıncı Üssü'ne davet etti, gittim. Ben gittikten birkaç dakika sonra askeri hareketlilik başladı ve çıkamadım. Sabah 08.00 sularında çitten atlayıp kaçanları gördüm. Ben de beton duvardan atlayıp köye doğru yürümeye başladım. Jandarma görevlileri yakaladı. Akıncı Üssü'nde rütbeli ya da sivil, Ahmet Özçetin Albay dışında kimseyle tanışmıyordum. FETÖ üyesi değilim. Gülen'i tanımam." Çiçek, öğrencisinin ismi sorulduğunda ise yanıt veremedi.

GİZLİ FETÖ OKULU
FETÖ'nün, örgüt bağlantısını gizlemek istediği üst düzey asker ve bürokrat çocukları için okullar kurduğu belirlenmişti. Bu okulların Ankara'da Özel Anafartalar, İstanbul'da Sirus Koleji olduğu; burada okuyan çocuklara Atatürkçü kimliği altında eğitim verildiği tespit edilmişti. Her 2 okul da darbe girişimden sonra çıkarılan kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılmıştı.

kalan karakter 1000

Mehdi Mehdi

vatan haini şerefsiz,ahlaksız it.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 02.10.2016 12:10
avşarelleri sarız avşarelleri sarız

zavallı ahmak beyinleri kiralıklar...silik sinik kişiliksiz dönek gancık bir güruh....ne diyordu biri..oteritemiz israel den izin almadınız...! oterite israel medinesi romalı papa..kabesi pensilvanya olmuştu...hadi tanrıların ılahların kutsalların ve putların sion du kurtarsınlar seni...sahi senin... ağlama duvarı... kapın mı cennetindi..hadi feto hadi kurtar moritleri de tutup ellerini rockefeller cennetine götür...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.10.2016 11:29
avşarelleri sarız avşarelleri sarız

israel ingiliz abd vatikan....ve içimizdeki tasmalı beslemeleri ..nato kck pkk pyd...parelelci haşhaşi fotocular....elkaide deaş işit çiler...israel rockefeller leri...gancık dönek sırtlanlar güruhu.....bedelini ödettireceğiz.....

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 02.10.2016 11:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.