Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.09.2016 10:30
  • Son Güncelleme: 09.09.2016 10:30

12 vekile korsan eylem fezlekesi

MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili görüntüleri yayınladıkları sebebiyle yargılanan ve ’ün duruşması devam ederken İstanbul Adliye içerisinde yasadışı gösteriye katıldıkları tespit edilen milletvekilleri hakkında fezleke düzenlendi. Aralarında CHPli ve HDP’li miletvekilleri Garo Paylan ve Filiz Kerestecioğlu’nun da olduğu 12 milletvekili hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca düzenlenen fezleke TBMM’ye gönderildi.

12 vekile korsan eylem fezlekesi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP'li milletvekilleri, , , Şafak Pavey, Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş, İlhan Cihaner, Hilmi Yarayıcı, Tuncay Özkan, Engin Özkoç ve HDP'li milletvekilleri Garo Paylan, Meral Danış Beştaş, Filiz Kerestecioğlu hakkında fezleke hazırlandı. Eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Ankara Temsilcisi 'ün MİT TIR'larının durdurulması görüntülerini yayınlamalarıyla ilgili kapalı görülen davanın 1 Nisan'daki duruşmasında Adliye içerisinde gerçekleştirilen korsan eyleme katıldıkları tespit edildi. 12 milletvekilinin yanı sıra CHP'li Sezgin Tanrıkulu, Mahmut Tanal ve HDP'li milletvekili Garo Paylan hakkında hazırlanan ayrı bir fezleke daha TBMM'ye gönderildi.

ADLİYE'DE GÖSTERİ YAPTILAR
12 milletvekili ile ilgili hazırlanan fezlekede Dündar ve Gül'ün yargılandığı sıralarda 100-150 kişilik bir grubun mahkeme salonu dışarısında beklediği, davanın mahkeme salonunda görülmesine rağmen, 'Faşizme karşı omuz omuza, direne direne kazanacağız' sloganlarının atıldığı belirlendi. Davanın oturumunun kapalı olarak yapılacağının kamuoyuna duyurulduğu belirtilen fezlekede, buna rağmen saatlerce adliye içerisinde gösteri yaptıkları 'Kamu hizmeti görülen bina ve tesislerde toplantı yapılamaz' kuralına aykırı hareket edildiği ifade edildi.Haklarında fezleke düzenlenen 12 milletvekilinin yasaları herkesten daha iyi bildiklerinin hatırlatıldığı fezlekede, 'Ceza kanunlarını bilmemek mazeret sayılamaz' kuralı uyarınca yasaya aykırı toplantıya başından sonuna kadar destek verdikleri belirtildi.

3 MİLLETVEKİLİNE AYRI FEZLEKE
CHP'li milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu, Mahmut Tanal ve HDP'li milletvekili Garo Paylan'ın aynı davanın 25 Mart tarihindeki duruşmasında 'görevli memurların görevini yapmalarının engellenmesi' ve 'yargılamanın gizliliğinin ihlali' suçları kapsamında da ayrı bir fezleke düzenlendi. TBMM'ye gönderilen fezlekede duruşmanın kapalı oturum şeklinde görüleceğinin açıklanmasına rağmen 3 milletvekilinin salonu terk etmedikleri ifade edildi.

Nazif Karaman

kalan karakter 1000

xyz xyz

IT ve bitleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.09.2016 20:02
ozan ozan

ya peki cumhiriyet, hürriyet gazetesi alanlar, can d ve orhan pamuk denen hainlerin kitabını alanlar, sıla gibi tarık akan gibi lerin müziğini dinleyen tiyatrosuna giden filmlerie gidenler.gezici çapulculara destek verenler. bence hırsızın malını alan da hırsız kadar sucludur. o zaman bunlara bilerek destek veren de bu suçlara ortaktır bence.!!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.09.2016 17:05
HAMD   EDEN HAMD EDEN

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.09.2016 16:29
gamlı baykuş gamlı baykuş

İdam gelsin asılsın vatan hainleri

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 09.09.2016 15:26
recep recep

Fetönün karşısında salya sümük ağlayanlarda yargılanacakmı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 09.09.2016 14:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.