Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.08.2016 00:00
  • Son Güncelleme: 31.08.2016 19:52

'dan Fırat Kalkanı Harekatı açıklaması

unsurları "Fırat Kalkanı" operasyonunda bugün, 25 hedefi obüslerle, 4 binayı uçaklarla vurdu. Operasyon kapsamında 32 köy/yerleşim yeri, "terörist unsurlardan" temizlendi.

TSK'dan DAEŞ'e ağır darbe
, "Fırat Kalkanı" operasyonunda bugün yaşanan gelişmeleri açıkladı. Dün saat 09.30'dan şimdiye kadar Zavgar ve Külliyah bölgelerinde teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen "25 hedefin Fırtına obüsleriyle 107 atım yapılarak tam isabetle" vurulduğunun belirtildiği açıklamada, "Ayrıca akşam saatlerinde (18:50 sularında) yine Zavgar ve Külliyah bölgelerinde teröristlerce barınma alanı olarak kullanıldığı tespit edilen dört bina Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklarca yapılan hava taarruzuyla içindeki teröristlerle birlikte imha edilmiştir" denildi.

"32 KÖY SİVİL HALKIN DÖNÜŞÜNE MÜSAİT BİR DURUMA GETİRMİŞTİR"
Koalisyon Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının Güzelmezra bölgesinde DAEŞ'e ait bir silahlı aracı imha ettiğinin bildirildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyeti göstermektedir.

24 Ağustos 2016 tarihinden bugüne kadar, Koalisyon çerçevesinde yürütülmekte olan Fırat Kalkanı harekatında, Özgür Suriye Ordusu birlikleri harekatın cereyan ettiği bölgede toplam 32 köy/yerleşim yerini terörist unsurlardan temizleyerek, bu bölgeleri sivil halkın dönüşüne müsait bir duruma getirmiştir. Anılan bölgelere dönüş başlamıştır."

kalan karakter 1000

MİSAFİR MİSAFİR

"PYD koridorunun" içindekiler ve Kandildekiler dahil, PKK=YPG, DAEŞ vs. ABD'nin bize karşı kullandığı daha başka kim varsa bütün teröristleri özellikle Fırat'ın batısına çekip DAEŞ'le birlikte hepsini imha edin. Böyle bir fırsat bir daha gelmez. Böylece ABD ve AB'nin ikidebir kafamıza vurduğu bütün maşalarını, sopalarını kırmış oluruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 01.09.2016 08:49
osmanli osmanli

Allahim milletimizi ordumuzu korusun, Butun yilanlardan hainlerden seytani kiliginda bulunanlardan temiz tutsun. Ne olursa olsun millet olarak hep baraber ayni safta durursak ve asla uyumaya gelmeden, temizlik bitt tamam,yan gelip yatmazsal tek yumruk olursak. Kimse bir sey yapamaz ve cok ileri gidecegiz, ve cok buyuyecegiz allahin izniyle. Devletimizin polisimizin ordumuzun arkasindayiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 31.08.2016 20:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.