Bugünkü
Takvim

Ana kokusu

sine yönelik sında 54 kişi hayatını kaybetti. Ölenler arasında 1 yaşındaki Esma’nın si de vardı. Durmadan ağlayan, uyumayan minik kız annesinin tülbentini eline alıp kokladı ve uykuya daldı

Ana kokusu
Gaziantep 3 gün önce hain nın hedefi oldu. Şahinbey ilçesine bağlı Akdere Mahallesi'ndeki akrabalarının düğün merasimine sinin kucağında giden Esma Yağız, patlama anında annesini e kurban verdi. İki ablası ve bir ağabeyi ise yaralı olarak tedavi altına alındı. Ayağına şarapnel parçası isabet eden Esma bebek, annesiyle getirildiği hastanede sağlık görevlilerinin müdahalesinin ardından bir odaya alındı. Babası, patlamada yaşamını yitiren eşinin cenaze işlemleri ve yoğun bakımdaki diğer kızının tedavisi için uğraşırken, minik Esma'ya, ilk gün hemşireler sahip çıktı. Olay gecesi yanında kimse olmadığı için saatlerce ağlayan bebek annesinin tülbentiyle teselli edildi. İkinci gün hastaneye gelen yakınlarına emanet edilen bebek ancak annesinin kokusunun sindiği tülbentiyle avutuldu.

KOKLAYINCA SUSUYOR
Bebeğin akrabalarından Filiz Ayar, bebeğin babası Kahraman Yağız'ın eşinin vefatı, çocuklarının hastanede olması ve akrabalarının bir çoğunu kaybetmesiyle sarsıldığını belirtti. Bu nedenle Esma'ya kendisinin baktığını ifade ederek şunları söyledi: "Annesi tülbente alıştırmış. Ondan dolayı tülbent verince hemen susuyor yoksa ağlıyor. Tülbenti de alırsak uyumuyor. Tülbenti koyup öyle uyutuyoruz. Annesinden kalan hatırası. Allah sabır versin."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.