Takvim

Vav TV Canlı Yayın
ABONE OL

Barzani ını paketledi

’nün darbe girişimi başarısız oldu. Örgütün ‘ ı’ ’ta yakalandı. Barzani yönetimi haini Türkiye’ye teslim etti

Barzani PKK imamını paketledi
Fettullahçı Terör Örgütü'nün 'taki okullarını kapatmak istemeyen Kuzey Irak yönetiminin lideri , kararını değiştirdi. Bölgedeki cemaat okullarına el koydu. 'ye savaş açan Barzani, bununlada yetinmedi. Kuzey Irak'ta yaşayan ve FETÖ'nün ı olan 'u da yakalattı ve Türkiye'ye teslim etti. Nurettin Aytuğ, 2013 yılında Kuzey Irak'ta açılan FETÖ bankasının müdürlüğünü yapmaya başladı. Irak'ta göreve başlayan Nurettin Aytuğ, Kandil'de PKK liderleri ile toplantılar yaptı. Örgüt liderlerine Emniyet'in ve MİT'in PKK içindeki haber kaynaklarının isim listesini verdi. Bu isimleri de infaz ettirdi. Aytuğ, 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından, bazı örgüt mensuplarını Kuzey Irak bölgesine kaçırmak için çalışma başlattı. Ancak Kürt yönetimi tarafından tutuklanarak Habur Sınır Kapısı'ndan Türkiye teslim edildi. kürtleri kı şkırtmı ş Aytuğ'un darbe girişimi öncesinde 11 ve 14 Temmuz tarihlerinde iki PKK'lı yetkili ile bir araya geldiği öğrenildi. 16 Temmuz sabahı ise aynı isimlerle temasa geçerek "Öcalan İmralı'da öldürüldü" mesajı ile örgütü darbe sonrası harekete geçirmeye çalıştığı ortaya çıktı.

FETÖ'YE SAVAŞ AÇTI
Kuzey Irak yönetiminin lideri Mesut Barzani, FETÖ'nün PKK imamını yakalatıp Türkiye'ye teslim etti.MİT'ÇİLERİ İNFAZ ETTİRDİ
FETÖ'nün bir hainliği daha gün yüzüne çıktı. Terör örgütünün, kan kardeşi PKK ile işbirliğini koordine eden imamı Nurettin Aytuğ, PKK içindeki MİT elemanlarını deşifre ederek infaz ettirdiği ortaya çıktı. Alçak imamın ihaneti bununlada sınırlı kalmadı. Kanlı darbe girişimi sonrası kaçamayan FETÖ'cüleri K. Irak'a geçirmeye çalıştığı öğrenildi.