Bugünkü
Takvim

kısalıyor

sonrası ’da yapılanmaya gidildi. Buna göre yeni TSK’da kısalacak. ler kapatılacak. Cumhurbaşkanı’na bağlanacak

Askerlik kısalıyor
'nün girişimi amacına ulaşamadı. 'da yuvalanan cemaatçiler tek tek tutuklandı. Sıra şimdi de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yeni yapılanmasına geldi. Milli Savunma Bakanı , dün konuyla ilgili önemli bilgiler verdi. Bakan Işık, zorunlu askerliğin süresinin kısalacağını söyledi. Işık, şöyle devam etti: "Genelkurmay Başkanlığı Cumhurbaşkanı'na, kuvvet komutanlıkları ise Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanacak. Milli Savunma Bakanlığı tümüyle sivilleşecek. FETÖ'nün yuvası haline gelen ler kapatılacak. Harp okulları devam edecek. İmam Hatip ve meslek liseleri dahil tüm lise mezunları harp okuluna girebilecek. Örgütün kurmaylık sınavlarına da müdahale ettiği ortaya çıkmıştı. Bu nedenle kurmaylık da tümüyle kaldırılacak. Bir süre önce başlayan profesyonel ilerleyen dönemde yaygınlaşacak. Zorunlu askerlik süresi kademeli olarak kısaltılacak. Asker azalımı jandarmadan başlayacak."

YAVERLER İKİNCİ DALGADA
Bu arada Fikri Işık, Paralel'den zulüm gören pilotların yeniden TSK'ya döneceğini söyledi. Ardından şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanımız yaver kullanmak istemiyor. Bana göre asker kendi işine odaklansın. Darbeye karışanlarla ilgili soruşturma henüz tamamlanmadı. İçinde yaverlerin de olduğu ikinci bir liste var ve onları da göndereceğiz. Darbeye katılan hiçbir teröristi TSK içinde barındırmayacağız."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.