Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.07.2016 15:07
  • Son Güncelleme: 12.07.2016 15:07

O notun sahibi ortaya çıktı

Bursa'nın ilçesinde, yoldan geçerken aşeren hamile eşi için kopardığı meyvelerin parasını ağaca asan Kırşehirli vatandaş, yine de gönlü rahat etmeyince, bahçe sahibini ziyaret ederek helalleşti.

O notun sahibi ortaya çıktı
'in Boyalıca Mahallesi'nde, yoldan geçerken canı meyve çeken hamile eşi için bahçeye girerek kopardığı meyvelerin parasını ağaca asıp, "Hayırlı bayramlar abi. Kayısı ve ten aldık. Hakkını helal et. Eşim hamile…" notunu bırakan İstanbul Pendik'te minibüs şoförlüğü yapan Soner Kaya'nın bu davranışı herkesi duygulandırdı. Bu örnek davranışın haberleri sosyal medyada tıklanma rekorları kırmaya devam ediyor.
Kırşehirli Soner Kaya ve ailesi, bayramdan sonra Boyalıca'ya gelip, bahçe sahibiyle helalleşti.

"O PARAYI ÇERÇEVE YAPTIRDIM"
Bahçe sahibi Ali Karatekin, bu dürüst davranışın kendisini çok duygulandırdığını, o parayı çerçeve yapıp astığını söyledi. Karatekin, "Günümüzde kilitli kapılar kırılarak, evlerden paralar, ambarlardan meyve ve sebzeler çalınıyor. Bazıları ise kopardıkları birkaç meyvenin parasını ağaca asıyor. Soner kardeşimin bu davranışı bizi duygulandırdı. Abisi Ünal Kaya ile beni ziyarete geldiler. Onlar artık benim evlatlarım. Beni çok mutlu ettiler" dedi.
Karatekin, Kaya ailesine bir kasa erik hediye ederken, doğacak çocuklarının analı babalı büyümesi için dua etti.​"ÇOCUĞUMUZUN DAHA DOĞMADAN HARAM YEMEMESİNİ İSTEDİK"
Bahçeye hamile eşi için aldığı meyvelere istinaden not ile birlikte para bırakan minibüs şoförü Soner Kaya ise, "Yeğenim aradı, 'Dayı, haberlere çıkmışız, haberin var mı ?' dedi, o zaman haberim oldu. Yere düşenlerden aldık. Ağaçta meyveler vardı, eşim gözümüze baktı, canı çekti. O yüzden böyle bir yola başvurduk. Doğacak çocuğumuzun haram yememesi için parayı bırakıp helallik istedik. Çünkü bahçe sahibi yoktu" diye konuştu.
Soner Kaya'nın abisi Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı ve Ahi Sanayici İş Adamları Derneği Başkan Yardımcısı Ünal Kaya ise, "Bizler ahilik kültürünü yaşatmaya çalışıyoruz. Bu hadisenin sosyal medyada tıklanma rekoru kırması öz benliğimize dönmemiz gerektiğinin delilidir" diye konuştu.

kalan karakter 1000

FATİH FATİH

Çok uzattınız bu işi, bu iş artık reklam olmaya başladı...!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.07.2016 15:15
atm atm

fotoğrafını çektirmeyip hiç gözükmese bundan daha iyiydi..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 12.07.2016 18:51
KARAKOÇAN-ELAZIĞ KARAKOÇAN-ELAZIĞ

Helal süt emmiş. Doğacak çocuğuna ALLAH sağlık versin. Vatana Millete hayırlı evlat olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 12.07.2016 15:54
VAHİT VAHİT

VAY BE İNSANLIK DAHA ÖLMEMİŞ ,DÜRÜSTLÜK GERÇEKDEN ERDEMLİK,,BAŞKALARI ENAYİLİK SANSADA,

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır0
cevapla 12.07.2016 15:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.