Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.07.2016 21:36
  • Son Güncelleme: 03.07.2016 22:51

Manisa'da deprem

Manisa'nın Saruhanlı ilçesi 2 günde büyüklüğü 1,1 ila 4 arasında değişen 51 sarsıntı kaydedildi.

Manisa'da korkutan deprem

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, Saruhanlı'da 1-3 Temmuz tarihlerinde büyüklükleri 1,1 ile 4 arasında değişen 51 deprem meydana geldi.

Depremin merkez üssüne yaklaşık 6 kilometre mesafedeki Beyoba Mahallesi'nin Muhtarı Hüseyin Sancak, son 2 günde meydana gelen depremlerin bazılarını hissettiklerini söyledi.

Son olarak saat 21.05'te 4 büyüklüğünde gerçekleşen depremin güçlü bir şekilde hissedildiğini belirten Sancak, "Sarsıntı yaklaşık 5 saniye kadar sürdü. Oldukça şiddetliydi. Çok şükür herhangi bir can kaybı ya da zarar gören ev yok." ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.