Takvim

Vav TV Canlı Yayın
  • Güncel
  • 05.06.2016 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 06.06.2016 00:47
ABONE OL

Erdoğan: İş hayatı anneliğin alternatifi olamaz

'in yeni hizmet binası açılış töreninde konuştu.

İş hayatı anneliğin alternatifi olamaz

hizmet binası açılışında konuşan 'Güçlü aileler güçlü milletler doğurur' vurgusu yaparak kadının toplumdaki öneminin altını çizdi. Türkiye'de kadınların iş hayatında 'üretimin gizli kahramanları' olduğunu belirten Erdoğan, "Kadının iş hayatındaki konumu onun anneliğini asla geriye atmamalıdır. Anneliği reddeden bir kadın eksiktir, yarımdır. Anneliği reddetmek insanlığın yarısından vazgeçmektir.. İş hayatının anneliğin alternatifi haline getirilmesini kesinlikle kabul etmiyorum" dedi.

Erdoğan, Ramazan ayı öncesinde imkanı olanların mutlaka sofrasını fakir fukara ile paylaşmasını tavsiye ederken "Ramazan midemizi aç bırakmak değil, gönlümüzü alabildiğince doldurmak demektir. " dedi.

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları:
Kadın ve demokrasi derneği kadın haklarıyla ilgili çalışmaları ile kendine öncelik edinmiştir. Kadın demek insanlığın ta kendisi demektir, kadın yoksa insan da yok.

GİZLİ KAHRAMAN KADINLAR
Türkiye hedefleri büyük olan bir ülkedir. Enerjimizi ve potansiyelimizi yüzde yüz değerlendirmemiz gerekiyor. Kadınların üretimde gizli kahramanlar olduğunu biliyoruz.Kamuda, özel sektörde, siyasette kadınlarımız çok önemli görevler üstleniyor. İstihdama katılan kadınlarımızın sayısı her geçen gün artıyor.Evinin hanımı ve çocuklarının annesi olarak zaten çok önemli görevler üstlenen kadınlar artık iş dünyasında da kendilerini gösteriyor.

ANNELİĞİ REDDEDEN KADIN EKSİKTİR, YARIMDIR
Kadının iş hayatındaki konumu onun anneliğini asla geriye atmamalıdır. Çalışıyorum diye annelikten kaçan bir kadın aslında kadınlığı reddediyordur. Anneliği reddeden bir kadın eksiktir, yarımdır. Kadın insanın yarısıdır o yarısı olmazsa insan da olmaz. Anneliği reddetmek insanlığın yarısından vazgeçmektir. Anne olmazsa insanlık olmaz.Bunun için her fırsatta en az 3 çocuk tavsiyesinde bulunuyorum. Bunu ben söylemiyorum. Rabbim emrediyor.

KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUM
Güçlü aileler, güçlü milletleri doğurur. Biz kadınları destekleyen yasal düzenlemeler gerçekleştirdik. İş hayatının anneliğin alternatifi haline getirilmesini kesinlikle kabul etmiyorum. Ben hayırlı evlatla yetiştirilmesi konusunda kadınlarımıza güveniyorum. KADEM'in kadınları bu doğrultuda teşvik edilmesine öncülük edeceğine inanıyorum.

SOFRAMIZI MAZLUMLARLA PAYLAŞAMIYORSAK...
Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ramazan bize sorumluluklarımızı hatırlatması yönünden ayrı bir önemlidir. Soframızı gariban ile paylaşamıyorsak Ramazan'ın anlamını anlayamamışızdır. Olması gereken nedir fakir fukara ile bir araya gelebilmektir.Bugün ülkemizde 3 milyon mülteci var. Haziran sıcağında emeği ile ailesinin nafakasını kazanmak için sokakta, tarlada çalışan kardeşimiz var. Ramazan sofralarının asıl hak edenleri bunlardır. İmkanı olanlar için söylüyorum, eğer her gün sofralarımızı bu insanlarla paylaşmıyorsak, mazlumların yüzünü güldüremiyorsak Ramazan'ı hakkı ile yerine getiremiyoruz demektir.Ramazan midemizi aç bırakmak değil, gönlümüzü alabildiğince doldurmak demektir.