Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.05.2016 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.05.2016 16:37
ABONE OL

Müezzinoğlu: Kapının önüne koyacağız

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Nusaybin'de 4 görevlisinin terör örgütü PKK'ya bilgi aktardığı şeklindeki iddiaya, "Binlerle ifade edilen bir ekibin içinde bunlar olabilir. Çürük diş gibi bunlar temizlenir ve kapının önüne konur. Bu tür çürük dişleri birçok alanda olduğu gibi duyarlılıkla temizliyoruz." şeklinde cevap verdi.

Müezzinoğlu: Kapının önüne koyacağız

Altındağ Yunus Emre Aile Sağlığı Merkezi'nin açılışı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Nusaybin'de 4 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi () görevlisinin terör örgütü PKK'ya bilgi aktardığı" iddiasının sorulması üzerine Müezzinoğlu, UMKE'den son derece memnun olduklarını belirterek, "İnsani, vicdani ve mesleki anlamda güzel hizmetler yapan bir ekibimiz var. Binlerle ifade edilen bir ekibin içinde bunlar olabilir. Çürük diş gibi bunlar temizlenir ve kapının önüne konur. Bu tür çürük dişleri birçok alanda olduğu gibi duyarlılıkla temizliyoruz. Yanlış yapan her zaman söylediğim gibi mutlaka bedelini öder. Bu ülkenin birlik ve beraberliğine ve ülkenin bölünmez bütünlüğüne kast eden hainler olursa tabii ki biz gereğini yapar, hukuka teslim ederiz. O arkadaşlar da hukuka teslim edilmişlerdir." diye konuştu.

Sağlık Bakanlığının 565 bin kişilik sağlık ekibi olduğunu belirten Müezzinoğlu, bu ekipte hata ve eksiği bulunanlar da olabileceğini ancak ihanet edenlerin hukuk çerçevesinde cezalarını alacağını söyledi.

Bakan Müezzinoğlu, "Bu kişilerin nasıl tespit edildiği" sorusuna karşılık, "Emniyetin, istihbaratın, bizim günlük takiplerimiz sonucunda. Bir yerde yanlış yapan birincide olmasa, ikincide yaptığı hata görülür. Duyarlı bir yapı bunu birincide yakalamazsa ikincide yakalar." ifadelerini kullandı.

"DEMİRTAŞ'IN EŞİNİN RAPORU"
"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşine rapor veren doktorun halen görevde olduğunun" hatırlatılması üzerine Müezzinoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bizim eğitim araştırma hastanelerimizden Selahattin Demirtaş'ın eşinin aldığı 774 gün rapor var. Çok anormal bir rapor süreci, neredeyse iki yıldan fazla rapor almış. Bu raporların 774 günün 75 günü Sağlık Bakanlığının hastanesinden alınan onda biri gibi bir kısmı. 75 günlük bir raporun izah edilebilirliği bulunabilir, 774 günün izah edilebilirliği yok. Bütün raporlar nereden, hangi hekimden, hangi süreçte alınmış, bunun üniversite ayağı var. Bunlar inceleniyor, hukuk ve savcılık devrede. En kısa zamanda sonuçlanacak."