Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.03.2016 19:07
  • Son Güncelleme: 17.03.2016 19:20

Şanlıurfa'da suikastçi 8 'li terörist yakalandı

Terör örgütüne yönelik operasyonlarda Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4, Şırnak'ta 7, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 6 olmak üzere 17 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Şanlıurfa'nın ilçesinde yakalanan 8 teröristin ise ’ye ait kamplarda sabotaj ve suikast eğitimi aldıkları öğrenildi.

Şanlıurfada suikastçi 8 PYDli terörist yakalandı

Genelkurmay Başkanlığından, devam eden operasyonlarda Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4, Şırnak'ta 7, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ise 6 olmak üzere dün 17 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde 4 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda, etkisiz hale getirilen terörist sayısı 9 oldu. Operasyonda dört el yapımı patlayıcı imha edildi. Bugüne kadar imha edilen patlayıcı sayısı 31'e ulaştı.

Şırnak'ta devam eden operasyonda, 7 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 9 oldu. Dört el yapımı patlayıcının imha edilmesiyle bu sayı 20'ye çıktı.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda, 6 terörist etkisiz hale getirilirken, bu sayı 22'ye ulaştı. Operasyon kapsamında 50 pompalı tüfek ve dört el telsizi ele geçirildi.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde 2 terörist yakalanarak gözaltına alınırken, bir AK-47 piyade tüfeği, dört AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 82 AK-47 piyade tüfeği fişeği, bir G1 piyade tüfeği, dokuz G1 piyade tüfeği şarjörü, 110 G1 piyade tüfeği fişeği, dört ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Şanlıurfa'nın ilçesinde yol kontrolünde dördü yabancı uyruklu, / üyesi 8 terörist, Hatay'ın Altınözü ilçesinde 1 terör örgütü DAEŞ mensubu, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde ise bir terörist yakalanarak gözaltına alındı. Ceylanpınar'da gözaltına alınan 8 teröristin PKK'nın Suriye uzantısı PYD'ye ait kamplarda sabotaj ve suikast eğitimi aldıkları öğrenildi.

Hakkari merkezdeki operasyonda tespit edilen iki sığınakta, muhtelif gıda, mutfak malzemesi ile giysi ele geçirildi.

60 SANİYEDE SON 24 SAAT

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.