CHP'den ihraç edildi

CHP'deki Atatürk portresinin indirilmesi krizinin ardından Disiplin Kurulu'na sevk edilen Ankara Milletvekili partiden ihraç edildi. Karar oy çokluğu ile alındı...

CHPde o isim ihraç edildi!
CHP Ankara Milletvekili , oy çokluğuyla, partiden ihraç edildi. CHP Yüksek Disiplin Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre, Nazlıaka'nın bir milletvekilinin odasında bulunan Atatürk resmini indirdiği iddiasının gerçek olmadığı ve iddianın iftira kapsamında bulunduğu oy birliğiyle tespit edilirken ihraç kararının olayla ilgili tanıkların dinlenmesinin ardından verildiği belirtildi.

KARARI GENEL SEKRETER OKUDU
Yaklaşık 5 saat süren YDK toplantısının ardından, alınan kararı YDK Genel Sekreteri Ali Hikmet Akıllı basın mensuplarına açıkladı. Akıllı, konuyla ilgili soru almadı.

Akıllı, söz konusu iddialarla ilgili Nazlıaka'nın savunmasının alındıktan sonra, olayla ilgili tanıkların dinlendiğini belirtti.

Akıllı, yapılan inceleme sonucunda, disipline sevk edilen Nazlıaka'nın, bir milletvekilinin odasında bulunan Atatürk resmini indirdiği iddiasının gerçek olmadığı ve iddianın iftira kapsamında bulunduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Akıllı, Nazlıaka hakkında alınan kararı şu şekilde açıkladı:

"Uygulanması gereken ceza yönünden kurul üyeleri Uğur Bayraktutan, Sezgin Kaya, Ali Hikmet Akıllı, Celal Çelik, Turan Aydoğan, Selahattin Emre, Ahmet Zeytunlu'nun, tüzüğün 70/C-c maddesi gereğince kınama cezası verilmesi gerektiği karşı oyuna karşılık; üyeler Saniye Barut, Şehrazat Mercan, Mustafa Serdar Soydan, Gülsüm Filorinalı, Ahmet Ersen Özsoy, Mahir Polat, Hüseyin Aydoğdu ve Süleyman Bülbül'ün çoğunluk oyuyla tüzüğün 70/A-b maddesi gereğince disipline sevk edilen Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın CHP'den kesin olarak ihracına oy çokluğu ile karar verilmiştir."

SÜRESİZ OLARAK PARTİ İLE İLİŞKİSİ KESİLİYOR
CHP Tüzüğüne göre, YDK tarafından "kesin ihraç" cezası alan üyelerin, süresiz olarak parti ile ilişkisi kesiliyor.

Ayrıca ihraç edilen kişinin adı defterlerden ve üye kütüğünden siliniyor. Karar ise genel sekreterlik tarafından örgüte duyuruluyor.

ÖNSEÇİMDE İKİNCİ OLMUŞTU

Kesin ihraç kararı verilen Nazlıaka, CHP'nin 7 Haziran seçimleri öncesi gerçekleştirdiği önseçimlerde önemli başarı elde etmişti. Hakim denetiminde yapılan seçimlere Ankara 1. bölgeden katılan Nazlıaka, ikinci olmuştu. Aynı bölgeden en çok oyu ise söz konusu iddialarla ilgili Nazlıaka'nın işaret ettiği Ankara Milletvekili Necati Yılmaz almıştı.

CHP YDK, son olarak 2014'te Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'u, sonrasında ise İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'i ihraç etmişti

Etiketler:
  • 04 Mart 2016, Cuma 18:09

kalan karakter 1000

türk türk

pkk seviciler sizleri tek tek temizliyor. hayırlı olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 05.03.2016 18:00
Adnan Adnan

Çadır tiyatroları,kayıkçı kavgaları,rus yalakacıları,pyd severler,acem ajanları,kasetçiler,tavukcular,Atatürk istismarcıları,yeşil görünümlü ağaç düşmanları,lgbti aşıkları,terörist paklayıcılar= Anladınız siz onu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 05.03.2016 15:20
adil adil

Kim ise açıkça söyle ne nazlanıyorsun be nazlı hanım. seni attılar sen hala yalan değilse yapanı koruyorsun. bir dümen mi var bu işte

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 05.03.2016 10:57
egenç egenç

O parti artık Atatürkçüleri tasfiye ediyor, bu hanımın gönderilme nedeni budur.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 05.03.2016 09:25
vatan sevdalısı vatan sevdalısı

İçinizden sağ duyulu insanlar çıkarda bu terörist yanlısı kılıçdaroğlunu şutlarsınız yoksa chp nin arkası kara

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 04.03.2016 23:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.