Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 03.02.2016 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 03.02.2016 18:43
ABONE OL

: "'nin 'le ilgisi kalmadı"

Bir dönem ’nin en önemli isimlerinden biri olan emekli müftü CHP’yi yine topa tuttu...

İhsan Özkes: CHP'nin Atatürk'le ilgisi kalmadı
eski milletvekili CHP ve 'yla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. sabah.com.tr'ye açıklamalar yapan Özkes, "Kılıçdaroğlu, 'ün koltuğununda oturuyor ama Atatürk'ün fotoğrafının indirilmesine bilerek ve isteyerek sessiz kalıyor. Artık CHP'nin Atatürk ile bir ilgisi kalmadı bunu net bir şekilde görüyoruz. CHP'nin ilgilisi farklı yapılara doğru yöneldi bunu hepimiz görebiliyoruz" diye konuştu...

7 SEÇİM KAYBETTİ BAŞARISIZLIĞINI HAKARETLE ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR
Kılıçdaroğlu öteden beri sert konuşuyordu ama son zamanlarda bu konuşmalarını daha da sert bir hale getirdi. Bunun sebebi ise şuana kadar 7 seçim geçirdi ve 7'sini de kaybetti. Kurultayda da karşısına adaylar çıktı ancak, kimisi adaylığını geri çekti kimisi de gerekli imzayı toplayamadı. 7 seçim geçirmesine rağmen sanki muzaffer bir eda ile seçimler kazanmış, zaferler kazanmış gibi kurultaya girdi ve seçildi. Ancak birçok kişi de kurultayda oy kullanmayarak Kılıçdaroğlu'na mesaj verdiler. Şayet Kılıçdaroğlu Sayın Cumhurbaşkanımıza dil uzatmamış ve sert konuşmamış olsaydı, "sürekli yenilen bir genel başkan hala tek aday olarak girebiliyor" diye kamuoyu, gerek Kılıçdaroğlu'nu gerek CHP'yi bu konuyla ilgili masaya yatıracaktı ve Kılıçdaroğlu hedef olacaktı.

ERDOĞAN'A HAKARET EDEREK 1 KASIM FİYASKOSUNU UNUTTURMAYA ÇALIŞIYOR
Kesinlikle öyle. Gündem değiştirdi ve parti içinde kendisine sert baskı yapan isimleri bastırmış oldu.

Yani şöyle ki, "Bak görüyor musun Kılıçdaroğlu Erdoğan'a karşı böyle konuştu" dedirtti kendi şak şakçılarına ve partide oluşacak olası başarısızlık isyanını bu şekilde örtbas etti.

Başarılı bir Cumhurbaşkanını kendi başarısızlığını örtmek için kullanarak, basit bir yönteme başvurdu.

CHP'NİN ALEVİLİK ÜZERİNDEN MEZHEPÇİLİK YAPMASI DOĞRU DEĞİL
İnsanlar bir din üzerinden, mezhep üzerinden siyaset yapmak istemiyor. Ancak ben şunu söyleyeyim, inanç ayrımı yapmak din ayrımı yapmak doğru değil ama mezhepçilik hiç doğru değil! Mezhep ayrımı yapmayı kimse doğru bulmaz. Bir yerde mezhepçilik yapılıyorsa ve seçmen böyle düşünüyorsa bunu doğru bulmak mümkün değil.

ALEVİ KESİM DE CHP'NİN MEZHEPÇİLİK YAPMASINA TEPKİ GÖSTERİYOR
Geçtiğimiz aylarda yapılan kongreyle alakalı İmambakır Gümüş bir yazı yazdı. Kılıçdaroğlu ile ilgili ciddi bir iddiada bulundu. Kılıçdaroğlu'nun Alevicilik üzerinde durduğunu, tekrar seçilmesinde de, dedelerin bu işte fonksiyonu olduğunu söyledi. Artık alevi kesimin bile büyük bir tepkisi var CHP'ye karşı.

CHP HIZLA MARJİNALLEŞİYOR, TABAN RAHATSIZ!
Rahatsız olduğum konu, partinin tam anlamıyla marjinalleşmeye doğru gittiğini ve mezhep ayrılıkçılığının olduğunu çok ciddi bir şekilde gördüm ve CHP tabanı da bu durumdan rahatsız.

Ama bu durum AK Parti'nin lehinedir. Türkiye'nin seçmen profili ortada. Böyle bir ana muhalefet partisi "düşman başına" denilebilir.

HDP'Yİ CAN SİMİDİ OLARAK GÖRDÜLER
Gezi olaylarından sonra CHP'nin kimyasında bir değişme, ekseninde bir kayma oldu. Şöyle bir politika gelişti, iktidara gelme şansının olmadığı CHP yönetimince de kabul edildi. CHP'nin büyük bir çoğunluğu da bunu kabullendi. Ancak iktidara da ortak olmak gibi bir hedefleri vardı ve burada da 7 Haziran seçimlerinde görüldüğü üzere HDP'yi can simidi olarak gördü. HDP'nin yüzde 10 barajını yüksek oranda aşmasıyla AK Parti'nin tek başına iktidar olmamasını sağlayıp, CHP, HDP, MHP tabanıyla bir iktidar kurgusu oluşturuldu. Daha sonrada 1 aylık süreçte bu sıkça dile getirildi yüzde 60'lık blok olarak. Yani bu ne demektir? AK Parti'yi iktidardan uzaklaştırmanın yolu, meşru yollar ile mümkün gözükmüyor biz en iyisi farklı yollara başvuralım. Bu nedenle de HDP ile birlikte, nerede şiddet, nerede eylem, nerede AK Parti aleyhine gözüken bir yer varsa orada beraber hareket ederek, HDP'ye omuz verdiler ve destek oldular.

ATATÜRK'ÜN KOLTUĞUNDA OTURUYOR AMA ATATÜRK FOTOĞRAFININ İNDİRİLMESİNE SESSİZ KALIYOR!

CHP'nin Atatürk ile ilgili bir bağı kalmamıştır. Atatürk'ün kurduğu parti deniliyor, CHP için en çok söylenen sözlerden birisidir bu.

Atatürk'ün resmini indiren CHP milletvekilinden söz ediliyor ve bu vekillerden tarafından dile getiriliyor. Kılıçdaroğlu da diyor ki; ben bu konuyu araştıracağım. İşin üzerinden kaç gün geçti ama Kılıçdaroğlu bu olayı kesinlikle savsaklıyor. Kılıçdaroğlu bu konuyla ilgiliyi yazılanları çizilenleri 15-20 dakika önüne alıp okusaydı gerekeni yapardı. Kılıçdaroğlu bu olaya vakıf ve ilgili kişilerle görüştü. Ancak Kılıçdaroğlu işin üstünü örtüyor. Atatürk'ün koltuğununda oturuyor ama Atatürk'ün fotoğrafının indirilmesine bilerek ve isteyerek sessiz kalıyor. Artık CHP'nin Atatürk ile bir ilgisi kalmadı bunu net bir şekilde görüyoruz. CHP'nin ilgilisi farklı yapılara doğru yöneldi bunu hepimiz görebiliyoruz.