Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.01.2016 14:18

PKK'ya destek veren bildiriden desteğini çekti

, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisine verdiği desteği, barışa hizmet etmediği için geri çektiğini duyurdu. Akyeşilmen, birçok öğretim görevlisinin de desteklerini çekeceğini açıkladı.

PKK'ya destek veren bildiriden desteğini çekti
(SÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nezir Akyeşilmen, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisine verdiği desteği, barışa hizmet etmediği için geri çekti. Terör örgütüne açık destek veren bu bildiriyi okumadan imza attığını belirten birçok öğretim görevlisinin imzasını çekeceğini başta Boğaziçi, Bilgi, Sabancı ve Koç olmak üzere ilgili üniversite yönetimlerine bildirdikleri öğrenildi.

Akyeşilmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, barış faaliyetlerine destek veren ve bu yönde akademik çalışmalarda bulunan bir bilim insanı olarak "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" platformuna ilk etapta destek verdiğini söyledi.

"DESTEĞİMİ GERİ ÇEKMİŞ BULUNUYORUM"
Bildiri metnini dikkatle incelemediğine dikkati çeken Akyeşilmen, "Bildirinin tek taraflı, barışa hizmet etmeyen bir anlayış içerisinde olduğunu sonradan fark ettim. Yayımlanan bildiri dilinin de tek taraflı, dışlayıcı ve ötekileştirici olduğu anlaşılmıştır. Böyle bir ifadenin barışa hizmet etmeyeceği ortadadır. Barışı tersine götürecek, kutuplaşmaya neden olan bu platformun ifadelerine katılmıyorum. Listede isminin çıkarılması için platforma gönderdiğim e-mail gece saat 23.57 itibarıyla sonuçlandı. Desteğimi resmen geri çekmiş bulunuyorum" diye konuştu.

Hakkın şiddetle alınamayacağını belirten Akyeşilmen, şöyle konuştu:

"Son 30 yılda Kürt sorunu şiddetle çözülememiştir. Son üç yıllık barış sürecinin ülkeye kattığı huzur ve istikrar gösteriyor ki sürdürülebilir bir barışın toplum olarak bize kazandıracağı çok şey vardır. Dünyadaki örnekleri de göstermiştir ki eninde sonunda bu tür sorunlar barışçıl yöntemlerle çözülebilmektedir ve çözülmelidir. Barış ve şiddet tek taraflı olmaz, bu nedenle kullanılan dil de tek taraflı, dışlayıcı ve ötekileştirici olmamalı. Böyle bir dilin barışa hizmet etmeyeceğini, tersine kutuplaşmaya hizmet edeceğini düşündüğüm için yararlı bulmuyorum."

kalan karakter 1000

mort ache mort ache

Okumadan imza atmış o zaman bu adamın nesi var nesi yok bağışlatın alın verin nasılsa okumadan imzza atıyor :))))

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.01.2016 00:21
misafir misafir

işte aydın böyle olur.bir tarafın yusufçuk yapınca hemencecik desteğini çekeceksin.afferin size.birde bunlar bizim çocuklarımıza eğitim verecekler.ey aydın geçinen zihniyet.bu güne kadar şehit edilen onca asker,onca polis onca öğreymen,onca sağlık personeli,onca insana onca bombalanan köprülere,iş makinelerine,okullara,hastahanelere yakılan yıkılanlara bunları yapanlara karşı bir bildiri yayınladınızmı.yoksa içten içe çokmu sevindiniz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 13.01.2016 21:30
James James

Bunlarda akademisyen olan Vatan hainleridir.. Sizlerin aldigi tahsil , egitim ne icin ? PKK da destek olmussunuz.. Simdide cark edip imzalarinizi geri alacakmissiniz.. yemezler bunlari sozde Akademisyenler, sizler artik bittiniz; guvenilmez oldunuz. Bir an evvel istifa edip Turk Topraklarinda cikin gidin FIRSAT varken

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 13.01.2016 21:22
mehmet kaplan mehmet kaplan

bu ülkede binlerce ŞEHİT AİLESİ.VE BİNLERCE GAZİ AİLESİ VAR.ortada böyle bir geröçrk varken bu bildiride neyin nesi.siz nasıl bilim adamısınız.sizden ancak olsa olsa kabak gibi adam olur.ama hiçbirzaman bilima damı olmaz.slak ve adi herifler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 13.01.2016 19:54
hasan korkmaz hasan korkmaz

çekmeyin biz nasıl olsa çektireceğiz pkk lılar bitince sıra size gelecek hainler

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır2
cevapla 13.01.2016 19:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.