Bugünkü
Takvim

yurtdışına kaçtı

Ergenekon savcısı 'in 'ya gittiği öğrenildi.

  • Güncel
  • 30.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 30.11.2015 18:09
ABONE OL
O savcı da yurtdışına kaçtı
kararıyla geçici olarak görevden uzaklaştırılan Çorum Savcısı 'in, 24 Kasım'da Atatürk Havalimanı'ndan 'ya gittiği öğrenildi.

HSYK 2. Dairesince, İstanbul'daki Askeri Casusluk Davası'nda, sanıklar lehine verilen TÜBİTAK raporunu dosyaya koymayan eski İstanbul Başsavcıvekili, Çorum Savcısı Fikret Seçen'i 24 Kasım Salı günü geçici olarak görevden uzaklaştırmıştı.

Aynı tarihte 20 gün rapor aldığı belirtilen Seçen'in Atatürk Havalimanı'ndan saat 17:00'de KLM Havayollarına ait uçakla Hollanda'nın Amsterdam şehrine gittiği kaydedildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 26 Kasım Perşembe günü ''resmi belgeyi bozmak, yok etmek veya gizlemek'' ve ''görevi kötüye kullanmak'' suçlarından Seçen hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulması talep edilmiş, aynı gün talebi değerlendiren Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, Seçen hakkında yurt dışına çıkış yasağı koymuştu.

kalan karakter 1000

enar enar

Demek ki; bu "yurtdışına çıkış yasağı" bir işe yaramıyor veya takip etmesi gerekenler görevlerini yapmıyor. Nereden kaçtı ise oradaki tüm görevliler sorumlu tutularak yargılanmalı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.11.2015 21:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.