Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.11.2015 20:16
ABONE OL

in acı haberi yakınlarına ulaştı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör saldırısı sonucu şehit düşen polis memuru Ahmet Çiftaslan'ın (41) Kahramanmaraş'taki yakınlarına acı haber ulaştı.

Şehit polisin acı haberi yakınlarına ulaştı
Şehit Çiftaslan'ın babası Ejder Çiftaslan'ın yaklaşık 3 yıl önce hayatını kaybettiği, anne Süheyla Çiftaslan'ın da Gümüşhane'deki kızının yanında olduğunu öğrenen yetkililer, durumu Çiftaslan'ın merkez Dulkadiroğlu ilçesi Turan Mahallesi'ndeki yakınlarına bildirdi.

Çiftaslan'ın şehit olduğu haberini alan yakınları, gözyaşı döktü.

Evli ve 2 çocuk babası olan Çiftaslan'ın yaklaşık 1,5 ay önce eniştesinin cenazesi için kente geldiği öğrenildi. 4 kardeşi bulunan Çiftaslan'ın bir kız kardeşinin de yaklaşık 30 yıl önce hayatını kaybettiği belirtildi.

Bu arada oğlunun şehadet haberini alan anne Çiftaslan'ın da Kahramanmaraş'a gelmek üzere yola çıktığı bildirildi.

Şehit Çiftaslan'ın cenazesinin yarın toprağa verileceği kaydedildi.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Sur ilçesinde Diyarbakır Barosunca düzenlenen basın açıklaması sırasında yaşanan saldırıda şehit düşen polis memuru Ahmet Çiftaslan'ın eşiyle telefonla görüştü.

Başbakan Davutoğlu'nun görüşmede, acılarını paylaştıklarını belirterek, başsağlığı dilediği, Dilek Çiftaslan'a, "Olayın failleri mutlaka yakalanacak" ifadesini kullandığı bildirildi.