Bugünkü
Takvim

İşte polisin şehit olduğu an

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, bir polis memurunun şehit olduğu terör saldırısına ilişkin MOBESE kayıtları ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 28.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.11.2015 16:48
ABONE OL
İşte polisin şehit olduğu an
Diyarbakır'ın Sur ilçesinde Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği, bir polis memurunun şehit olduğu terör saldırısına ilişkin MOBESE kayıtları ortaya çıktı.Diyarbakır Barosunca Yenikapı Sokak'ta daha önce terör olayları nedeniyle zarar gören Dört Ayaklı Minare önünde düzenlenen basın açıklaması esnasında çıkan çatışmaya ilişkin MOBESE kameralarınca kaydedilen görüntülerde, saldırı öncesinde Balıkçılar Başı Semti'nde taksinin polis ekibince şüphe üzerine durdurulması yer alıyor.Kayıtların devamında araca yaklaşan emniyet ekibine ateş açarak 2 polis memurunu yaralayan saldırganların taksiden inerek kaçması, saldırganlardan birinin Diyarbakır Barosu üyelerinin basın açıklaması yaptığı Yenikapı Sokak'a doğru ateş ederek koşma anı görülüyor.

Açıklamanın yapıldığı yerde güvenlik önlemi alan bir polis memuru ile AA muhabiri Aziz Aslan'ın da yaralandığı saldırı sonrası çatışma çıkmış, Baro Başkanı Elçi hayatını kaybetmiş, yaralı 3 polis memurundan biri kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu.

Yaralı AA muhabiri Aslan, kaldırıldığı Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.