Bugünkü
Takvim

Akaydın: Uyku sersemiydim

Kamuyu zarara uğratmaktan hakkında Sayıştay tarafından 2 milyon 181 bin 156 liralık ceza kesilen CHP'li eski Başkanı Akaydın kendini 'Uyku sersemiydim' diyerek savundu.

  • Güncel
  • 27.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.11.2015 15:38
ABONE OL
Akaydın: Uyku sersemiydim
Eski Antalya Büyükşehir Başkanı , partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde yapılan elektronik bilet sistemi ihalesinde kamunun zarara uğratılması iddiasıyla açılan davada Sayıştay'ın, oluşan 2 milyon 181 bin 156 liralık kamu zararının tarafından ödenmesi kararına tepki gösterdi.

Ödeyebileceğinin çok üstünde bir rakamla karşı karşıya kaldığını belirten Akaydın, "Benim 19 yıllık kamu yöneticiliği geçmişim var, her aşamasında mal bildirimi vermişimdir. Şu anda Meclis'e verilmiş ikinci mal bildirimim var" diye konuştu.

Basına 2009'da belediye başkanı olduğu dönemdeki mal bildiriminin yansıdığını anlatan Akaydın, mal varlığının harcamaları nedeniyle eksildiğini belirtti.

Akaydın, "Zengin olmak ayıp değildir, zengin miyim değil miyim takdirinize bırakıyorum. Hepsi benim siyasi hayatım başlamadan önceki bildirimlerdir. Büyük çoğunluğu eşimin ve kendimin anne babamdan miras yoluyla gelmiştir. Eşimle benim toplam 80 yıllık hekimlik hayatımız var" diye konuştu.

"UYKU SERSEMİYDİM"
Akaydın, 2011 sorgusunu temyize taşıdıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Ancak 2012 sorgusu tebligatını aldım gözüküyor, ona hiç itirazım yok. O kadar kalabalık bir evrak bütün içerisinde alıyorsunuz ki sabah saat uyku sersemi 08.30'da, 09.00'da. Ben o ilanı bulamıyorum bir türlü. 'Yani ilan bana verildi, verilmedi, kumpas var mı, yok mu' o konuda bir şey söyleyemem. Aldı gözüküyorum, onlar da 'Temyiz etmediğiniz için bunu ödemekle yükümlüsünüz' diyor. Bu çok büyük bir haksızlık çünkü firma ortada, belediyeyle çalışıyor. Ben bu parayı silah zoruyla tahsil edemem, ben firmaya belediye başkanıyken itirazda bulunmuşum."

Tebligatta usulsüzlük olduğu iddiasıyla önceki gün yeniden temyiz işlemi başlattıklarını anlatan Akaydın, tebligatın avukatına yapılması gerektiğini savundu.

kalan karakter 1000

Hasan Hasan

Doğrusunu söylememiş. Kesin sarhoştur. '' Sarhoştum Hatırlamıyorum'' deseydi doğru söylerdi ve mahkemeden de kesin beraat ederdi. Hukukçular iyi bilir bu tabiri. Arabam çalındı Hırsız araba ile o gün kaza yapmış. Hırsız kaza sonucu arabanın içinde yaralanıp kaçamamış. Kaza yerine gelen polis hırsızı mağdur sanıp tedavi amacıyla hastaneye götürmüş. Hastanede yaralı müsaade altına alınmış. Bizim araba çalıntı ihbarı polise yapıldıktan sonra arabanız pert durumda hırsızda hastanede müşahede altında diye bilgi verildi. Şikayet sonucu hırsız yakalandı. Mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede bize sanık ca her bu güne kadar herhangi bir ödeme tarafınıza yapıldı mı ? denildi, bizde hayır dedik. Mahkemede hakim hırsıza olay nasıl oldu dedi ve hırsızda cevaben '' Sarhoştum Hatırlamıyorum'' dedi. Hakim temyiz yolu açık olmak üzere sanığın beraat ine dedi. Şaka gibi değil mi ? Adalet hani mülkün temeliydi ? Utanç verici durum. Benim arabamın bedeli sarhoşun hırsızın rakısına eşit oldu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 27.11.2015 23:12
mehmet kaplan mehmet kaplan

kimse kusura bakmasın arkadaş ben şu lafa çok gıcığım.adam bir başlıyor konuşmıya ilericiliktwen çağdaşlıktan neler neler.ulan bu millet delimi herkesin kendine göre aklı var fikri var.kimse kendisini dev aynasında görmesin.milletide küçümsemesin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 27.11.2015 22:26
mehmet kaplan mehmet kaplan

belkide bira festivali yaptı çağdaş başkan o günlere denk gelmiş olabilir.neden olmasın.bunlar makamdadamı uyuyorlar buna çocuklar daghi gülerler.ama önce ANTALYALILARIN düşünmesi lazım.bakın böyle bir savunma olabilirmi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 27.11.2015 22:24
misafir misafir

uyku sersemiydim diyor ama çokta fena uyanmış.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 27.11.2015 20:19
yŞl yŞl

zaten sen hiç uykudan uyanmadınki

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır1
cevapla 27.11.2015 18:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.