Bugünkü
Takvim

'dan kararı

Başkanlığı, Yüksek Askeri Şura'da ile diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülke silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların anmasına engel olacak tedbirlerin alınması yönüne karar alındığını açıkladı.

  • Güncel
  • 26.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.11.2015 20:43
ABONE OL
TSK'dan Rusya kararı
Kış Dönemi Toplantısı Çakmak Salonu'nda gerçekleştirildi. Terfi ve atamaların ele alınmadığı şura 7 saat sürdü. YAŞ toplantısında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin () savaşa hazırlık durumu gözden geçirildi. Terörle mücadele ve Suriye sınırındaki son durumun masaya yatırıldığı şurada ordunun ihtiyaç duyduğu silah ve savunma sistemlerine ilişkin bir değerlendirme yapıldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Kış Dönemi toplantısı sona erdi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, YAŞ'ta alınan kararları onayladı.

Genelkurmay Başkanlığı: "Yüksek Askeri Şura Olağan Toplantısında, son dönemde Suriye hududunda yaşanan gelişmeler ele alınmış, bu bağlamda, komşumuz Federasyonu ile diplomatik ve askeri diyalog kanallarının açık tutularak, iki ülke silahlı kuvvetleri arasında arzu edilmeyen yeni durumların yaşanmasına engel olacak tedbirlerin alınmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.