Bugünkü
Takvim

Rus Büyükelçi Dışişleri'ne çağırıldı

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, na çağrıldı.

  • Güncel
  • 26.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.11.2015 19:45
ABONE OL
Rusya'ya sert tepki: Kabul edilemez
'ndan yapılan açıklamada, Türkiye'nin Rusya'daki temsilcilikleri ve ülkedeki Türk şirketlerinin fiziksel saldırılara maruz kaldığının hatırlatıldığı ifade edildi.

Açıklamaya göre, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov'un Dışişleri Bakanlığına çağrılarak, "kabul edilemez" olarak nitelendirilen bu durumdan duyulan rahatsızlığa dikkat çekildi.

"Son günlerde Rusya'daki temsilciliklerimizin ve bu ülkedeki Türk şirketlerinin, protesto gösterisi adı altında fiziksel saldırılara maruz kaldığını üzülerek görmekteyiz" ifadelerinin yer verildiği açıklamada, gösterilerin başlamasıyla Rusya'daki tüm misyonların ilgili Rus makamlarıyla temas kurarak ilave güvenlik tedbirlerinin ivedilikle alınmasını talep ettiği kaydedildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Esasen yabancı misyonların güvenliğinin her koşulda temini, uluslararası hukuk uyarınca, ev sahibi ülkenin hukuki mükellefiyetidir. Kabul edilemez bulduğumuz bu durumdan duyduğumuz rahatsızlık, Dışişleri Bakanlığına çağrılan Rusya'nın Ankara Büyükelçisinin dikkatine getirilmiştir."

kalan karakter 1000

efe han efe han

rusları anladıkta bizdeki derin rusları nasıl anlayacağız.çandar,can dündar,ahmet hakan baluken bunlar daha utanmaz adamlar deyil mi.fetö tellalları.sizlerde hesap vereceksiniz bir gün elbet.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 26.11.2015 23:14
mustafa mustafa

türkiyede ne kadar kafir rus var kovun ruslar nankörler avrupa bunlara ambargo uygularken türkiye yardimini esirgememisti bakin renglerini nasil beli etiler birde putin ucagin parasini istemis sorun kac kurus mus

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır0
cevapla 26.11.2015 20:39
kenan kenan

ruslar evrensel hukuku kaile almazlar, başına buyruk ve şımarık maceraperest kişilikliler

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 26.11.2015 19:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.