Bugünkü
Takvim

Doğan'ın yazarı Çandar'dan ihanet dolu yazı

yazarı bugünkü köşesinde, düşürülen Rus uçakları için Türkiye’yi suçladı.

  • Güncel
  • 26.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 26.11.2015 11:37
ABONE OL
Doğan'ın yazarı Çandar'dan ihanet dolu yazı
Rus uçaklarının düşürülmesinin ardından Doğan Medya ve yazarlarının Türkiye düşmanlığı yapmak konusunda iştahı kabardı. yazarı sınırlarımızı ihlal eden Rus uçaklarının düşürülmesinin ardından alenen Türkiye'yi suçladı.

Çandar, Türkiye'nin ABD ve NATO'ya güvenerek Rus uçaklarını düşürdüğünü ileri sürdü. Düşmanlıkta sınır tanımayan Doğan'ın yazarı Rusya'nın tüm ikazlara rağmen angajman kurallarını ihlal ettiğini görmezden gelerek Türkiye'ye Rusya ile uzlaşma yoluna gitmesi gerektiğini yazdı.

İşte Çandar'ın o yazısı:

RUS UÇAĞINI DÜŞÜRMEK ALLAH'IN EMRİ MİYDİ
NATO, "her ne pahasına olursa olsun, Türkiye'nin arkasında" diye bir durum yok.

Hal böyle olunca, Türkiye yönünden, gelinen noktanın izahı daha da zorlaşıyor. Rusya ile son krize dek, Türkiye, Başşar Esad'ın devrilmesini Suriye'de herhangi bir ilerleme için "ön şart" olarak gören, "güvenli bölge" ve "uçuşa yasak bölge" için bastıran, PYD'nin dış desteklerinin kesilmesine çalışan, Türkmenlerden söz eden ve onlara ilişkin NATO desteğini –sözlü de olsa- elde etmeye uğraşan, Viyana Süreci'nde kendi desteğindeki muhalifleri bir "geçiş hükümeti"ne sokmayı hedefleyen bir ülkeydi. Şimdi?

Şimdi, bütün bu amaçlara ve hedeflere daha mı yakın; yoksa bunlardan daha da uzaklaşmasına yol açacak gelişmeleri mi tetiklemiş oldu?
Bu soruya verilecek mantıkî cevaptan sonra, şu soru da sorulabilir: Rus savaş uçağını düşürmek "Allah'ın emri mi"ydi?

kalan karakter 1000

efe han efe han

yahu siz ne yüzsüz adamlarsınız.o zaman rusya canı istediği zaman memleket sınırlarını kaldırsın.türkmenleri niye vuruyorsun diye niye sormuyorsun be adam sen nasıl yazarsın.kaç defa uyarıldı.bunu bile bile yazdığın için utanmalısın ama ne gezer erdoğan düşmanlığı.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.11.2015 01:48
osmanli osmanli

dundar dan sonra sira sana geliyor vatan haini candarli !

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 27.11.2015 01:15
misafir3 misafir3

ne bekliyordunuz vatan hainlerinden

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 26.11.2015 21:24
misafir misafir

bilderberg'e bağlılıkları ülkesinin menfaati önüne geçenden ne beklenir!anavatanları avrupa olunca aklı sıra siyonist abd ve avrupayı koruyor!

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 26.11.2015 20:43
Vatandaş Vatandaş

Bir vatandaş olarak,Cengiz Çandar gibi yazarlara tavsiyem,Bekir Hazar'ın,Putin'e mektup yazısını okumalarıdır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 26.11.2015 17:42

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.