Bugünkü
Takvim

Kılıçdaroğlu'ndan Rus yanlısı açıklama

Genel Başkanı parti meclisinde dün düşürülen Rus uçağıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AK Parti Hükümetini suçladı.

  • Güncel
  • 25.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.11.2015 17:37
ABONE OL
Kılıçdaroğlu'ndan Rus yanlısı açıklama
Angajman kuralları gereği düşürülen Rus uçağı hakkında konuşan parti meclisinde skandal açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Türkiye'nin Suriye politikasını eleştiren lideri, Rusya'nın hava sahamızı ihlal etmesi hakkında tek kelime etmedi.

"RUSYA İLE KÖKLÜ GEÇMİŞİMİZ VAR"
Rus uçağının düşürülmesine epeyce içerlenen Kılıçdaroğlu skandal açıklamalarda bulunmaya devam etti. Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilere değinen CHP lideri "Rusya ile köklü ilişkilerimiz var. Kin ve nefretle ilişkiler yürümez. Kavga iki ülkeye de zarar verir" diyerek sınır ihlali yapan Rusya'ya tek kelime etmeyip Türkiye'nin safında olmadığını kanıtladı.

"SINIRLARIMIZI İHLAL ETTİ DİYE UÇAK DÜŞÜRDÜK"
İnadına muhalefet anlayışıyla buldukları her fırsatta Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve AK Parti Hükümetini suçlayan Kemal Kılıçdaroğlu,F-16'larımızın Rus uçaklarını düşürerek vatanımızı koruduğu için yas tutmuş durumda.

Türk jetlerinin "5 dakikada 10 kez uyardık" açıklaması yapmasına rağmen Kılıçdaroğlu, yaşanan olayın faturasını "Sınırlarımızı ihlal etti diye uçak düşürdük. Bu olayın sorumlusu kim? diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti'ye kesmeye çalıştı.

"TIRLARLA SİLAH GÖNDERDİLER"
Türkiye'nin Bayırbucak Türkmenlerine silah ve insani yardım yapmasını Suriye'yi karıştırmak, kardeşi kardeşe kırdırmak olduğunu söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu yine çirkin bir algı operasyonu yapmaya çalıştı. Hem soydaşımız hemde din kardeşlerimiz olan Türkmenlere yardım gitmesini hazmedemeyen CHP lideri, Esed tarafından hunharca katledilen Bayırbucak Türkmenleri için ses çıkarmadı.

KAYGIYLA İZLİYORUM
Dün sosyal medya hesabından angajman kuralları gereği düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklama yapan CHP Genel Başkan'ı Kemal Kılıçdaroğlu "olayları kaygıyla izliyorum" demişti.

Kılıçdaroğlu dün attığı tweetle tüm okları üzerine çekti. Yaşanan hadiseyi kaygıyla izlediğini söyleyen CHP lideri Putin ve Rusya ilgili hiçbir şey söylememişti.

ABD,NATO ve AB; Türkiye'nin kendi sınırını koruma hakkı vardır açıklaması yaparken, Kılıçdaroğlu savaş uçaklarımızın vatanımızı korumasını kaygı verici bulduğunu açıklamıştı.kalan karakter 1000

rte rte

Cenabı hak seni ve senin zihniyetinle ilerleyenleri bu ülkede iktidar yüzü göstermesin insallah

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 30.11.2015 21:51
hatice hatice

kılıçdaroğluvatan hainliği yapıyor.ı

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır2
cevapla 26.11.2015 12:50
sipahi sipahi

bu rusyaya iltica eder yakında demedi demeyin

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır3
cevapla 26.11.2015 01:41
birsu birsu

100 yıl önce bizim vurmadığımız Sivastopol la rusya y la savaşmıştık.... tarih tekerrür etmesin

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 25.11.2015 23:19
güloÅŸgüloş güloÅŸgüloş

iyiki halk size iktidar yüzü göstermiyor . başımızda devlet gibi akparti hükümetimiz var

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır4
cevapla 25.11.2015 23:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.