Bugünkü
Takvim

Hesap kesildi: 15 yıl hapis

Antalya'da zimmetine geçirdiği 1 milyon 30 bin lirayı gece alemlerinde yiyen icra görevlisi 15 yıl hapse mahkum oldu!

ABONE OL
Hesap kesildi: 15 yıl hapis
Büyük yapan icra görevlisini sosyal medyada paylaştığı fotoğraflar ele verdi. Antalya Muratpaşa Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü'nde dava ve icra takip görevlisi olarak çalışan Ahmet Yazıcıoğlu (45), belediyeye ait 1 milyon 30 bin lira parayı Antalya Adliyesi veznesine yatırmak yerine zimmetine geçirdi. Büyük vurgun yapan Yazıcıoğlu, gece alemlerinin aranan ismi oldu. Parayı gecelerde yiyen icra memuru sosyal medyada, yabancı uyruklu kadınlarla çekilmiş fotoğraflarını paylaşmayı da ihmal etmedi.

'NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK'
Her gün alem yapan Yazıcıoğlu, en sonunda yakayı ele verdi. İcra memuru hakkında dava açıldı. 'Nitelikli dolandırıcılık ve resmi evrakta sahtecilik' suçlarından yargılanan Yazıcıoğlu, 15 yıl 1 ay 7 gün ağır hapse mahkum edildi. Mahkeme, aynı davada yargılanan belediye çalışanı Suzan Yılmaz'ın suçu olmadığı için 'nitelikli zimmet ve resmi evrakta sahtecilik' suçlarından beraatına karar verdi.

Erdoğan ÖZTÜRK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.