Bugünkü
Takvim

lere destek Sol'un zoruna gitti

Konya Selçuk Üniversitesi'nde bir grup öğrencinin Bayırbucak lerine destek vermesi DHKP-C'nin yayın organı gibi çalışan nin zoruna gitti. Dahil olduğu marjinal grubun üniversitelerdeki zorbalığını ve protestolarını görmezden gelen Sol, öğrencilerin destek eylemi için 'şeriatçı gösteri' ifadelerini kullandı.

  • Güncel
  • 24.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.11.2015 09:38
ABONE OL
Türkmenlere destek Sol'un zoruna gitti
Rusya ve Suriye diktatörü Beşşar Esed, Bayırbucak'a saldırarak, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu PYD'nin ABD desteğiyle hayata geçirmeye çalıştığı Kürt kantonları planına destek veriyor.

Son bir haftadır süren yoğun saldırılarda, "Burası ikinci Çanakkale'dir. Kanımızın son damlasına kadar da olsa Dağı'nı terk etmeyeceğiz. Çanakkale geçilmez" sözleriyle büyük mücadele veren Türkmenlere, Türkiye'den de destek eylemleri yapılmaya başlandı.

TEKBİRLER EŞLİĞİNDE TÜRKMENLERE DESTEK

Konya Selçuk Üniversitesi yerleşkesinde toplanan gençler, tekbir sesleri eşliğinde Bayırbucak Türkmenlerine destek eylemi gerçekleştirdi. Grup ayrıca, "Yaşasın ümmet dayanışması", "Kanımız aksa da zafer İslâmın" ve "Katil Esed Suriye'den defol" sloganları attı.

SOL'A BATTI
Bayırbucak Türkmenleri için yapılan eylem, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın katili terör örgütü DHKP-C'nin bülteni gibi yayın yapan Sol'a rahatsızlık verdi.

Eylemi 'şeriatçı gösteri' başlığıyla duyuran Sol, aralarında İHH, MTTB, Anadolu Öğrenci Birliği, Davet ve Kardeşlik Vakfı'nın da bulunduğu grup için "gerici oluşum" şeklinde skandal bir ifade kullandı.


kalan karakter 1000

mehmet kaplan mehmet kaplan

adam cahil hemde kara cahil.şeriat kelimesinin anlamını bilmiyorkio sanıyorki şeriat herkes namaz kılacak oruç tutacak.hayır öyle değil.cenaze namazı şeriattır.cahillik olunca elden ne gelir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.11.2015 21:15
Cesur DUYARLI Cesur DUYARLI

Bunlar tiniyetsizlerdir, türklük diye bir aidiyetleri yoktur bunların...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 24.11.2015 20:45
mustafa mustafa

Bende hep düşünüyordum ( SOLCU OLMAK İSTİYORUM OLAMIYORUM NİYE ?) diye, sebebini buldum TÜRKÜM,

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 24.11.2015 13:46
vatan66 vatan66

DHKP-C danimarkada , hollandada kanadada ürsün Türkmenler Türk soyudur terör örgütü değildir soydaşımızdır

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır0
cevapla 24.11.2015 11:25
adil adil

Bu neyin kafası bunlara ne içiriyorlar? Soru yersiz bunlar solcu

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır1
cevapla 24.11.2015 10:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.