Bugünkü
Takvim

Hayat dersi

ABONE OL
Hayat dersi
Engel tanımadı tarihe geçti! Barış Telli, 4 yaşında trafik kazası geçirdi. Tek ayağını kaybetti. Ama yaşama sevincini hiç kaybetmedi. Ampute futbola başladı. Milli takıma kadar yükseldi. Gol kralı oldu. Sonra atletizme merak sardı. Tüm rekorları alt üst etti. "Başaramazsın" denildikçe o başardı. Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu "Antrenörlük" bölümünden mezun oldu. İki yıl sonunda formasyon aldı. Şimdi ise Eylül ayındaki atamayla Türkiye'nin ilk bedensel engelli "Beden Eğitimi" öğretmeni oldu. Gaziantep Kız Anadolu Lisesi'ne tayin oldu. Öğrencilerin de engelsiz yaşamayı öğretmeye başladı.

Uğur YILDIRIM

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.