Bugünkü
Takvim

Şengör: yı bal gibi yerim

darbe döneminde uygulanan insanlık dışı işkenceleri savunurken daha da ileriye giden "İnsanlara sını yedirmek işkence değil, ben bal gibi yerim" diyerek gorilleri örnek gösterdi. Ayrıca Şengör, okuma yazma bilmeyenlerin oy vermemesi gerektiğini de söyledi.

  • Güncel
  • 22.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.11.2015 12:26
ABONE OL
Şengör: Dışkıyı bal gibi yerim
, 'de yapılanların hepsi tasvip ettiğini söyledi. Yapılan işkencelere de hak verdiğini söyleyen Şengör, "Hayır, hayır bir dakika. Bir kere sını yedirmek işkence değil. Ben bal gibi yerim" dedi. Sözlerini gorilleri örnek vererek devam ettiren Şengör, "Ben bunların yendiğini gördüm. Bir gün San Diego Hayvanat Bahçesi'nde goriller birbirlerine dışkılarını ikram ediyorlardı. Onlar da bizim gibi primatlar. Gayet güzel, hiçbir şey de olmaz" diye konuştu.

Radikal'e konuşan Celal Şengör, "Bu memlekette, Deniz Gezmiş gibi bir eşkıyaya kahraman denildiğini gördüm" ifadelerini kullandı. Şengör'ün açıklamaları şöyle:

Siz Kenan Evren'in cenazesine çelenk gönderdiğiniz için de…
Evet, bizzat gidemediğim için... Çünkü vefatını havada öğrendim. Strasbourg'a uçuyordum. Hostes geldi "Bir şey soracağım" dedim, "Kenan Paşa ağırlaşmış gece" dedim. "Haber var mı?" deyince kız böyle baktı, "Vefat etti efendim" dedi. "Yapma yahu" dedim. "Yani şunu havaalanında öğreneydim, gitmezdim toplantıya, Ankara'ya, cenazesine giderdim" dedim.
Hocam bu şu anlama geliyor mu: Kenan Evren'in 12 Eylül döneminde yaptığı her şeyi onaylıyorum.
Her şeyi tasvip ediyorum! Evet, istisnasız.
Şaka yapıyorsunuz.
Hayır, efendim.
Evet ama…
Her yaptığını onaylıyorum kardeşim. Ben çünkü 12 Eylül sürecini yaşadım.

Hocam Diyarbakır'da, Mamak'ta cezaevlerinde yapılan…
Her şeyi! Bak kardeşim! İhtilal ne demektir biliyor musun sen? Devrim ne demektir? Darbe? Zorla bir işi yapmak demektir! Kusura bakmasın kimse. Eğer ondan önce günde 20 kişi öldürülüyorsa İstanbul'da, ülkenin başbakanıyla ana muhalefet başkanı bir cenazede bir araya gelip birbirleriyle konuşmamak için sırt sırta dönüyorlarsa, bunu gazeteciler tespit edip gazetelere yazıyor ve bu heriflerin de kılı kıpırdamıyorsa, okula giden çocuklar her okula gittiklerinde kapıda okullarını bekleyen Jandarma görüyorlarsa, aman bir şey olmasın diye... Okuldan çocukları gelen anneler, "Aman bugün de canlı geldi, çok şükür yarabbim" diyorlarsa, her yapılan haktır kardeşim. Hiç! Yani ben bu memlekette, Deniz Gezmiş gibi bir eşkıyaya kahraman denildiğini gördüm! Yuh be! Yani ama ben normal bir devlet ve toplum düzeninden bakıyorum. İnsanların adam gibi işlerine gittikleri, öldürülecek korkusuyla yaşamadıkları, düşündüklerini rahatça söyleyebildikleri.
Evet ama bu gene de insanların, efendim tırnaklarını çekmek…
Yahu! Kardeşim…
İnsanlara dışkısını yedirmek gibi...
Hayır, hayır bir dakika. Bir kere dışkısını yedirmek işkence değil.
Nasıl değil?
Ben bal gibi yerim. Niye biliyor musun?
Yapmayın hocam.
Ben bunların yendiğini gördüm. Bir gün San Diego Hayvanat Bahçesi'nde goriller birbirlerine dışkılarını ikram ediyorlardı. Onlar da bizim gibi primatlar. Gayet güzel, hiçbir şey de olmaz. Meselâ jeolojinin kurucularından olan William Buckland'ın hayvanlar âlemindeki her şeyi tatmak gibi bir merakı vardı: Dışkı ve sidikler dâhil. Bu bilgisi sayesinde Napoli'de San Gennaro'nun kanı zannedilerek kutsal bir mucizenin olduğu sanılan bir yerde akan şeyin kan değil, yarasa sidiği olduğunu teşhis ederek, kutsal mucizenin de palavra olduğunu ispat etmişti! Yani dışkı pis bir şey değil ki. Sen sidiğini içmez misin?
Bugün, bu noktaya gelmemizde Evren'in bir dahli olduğunu düşünmüyor musunuz?
Hayır efendim, ben Süleyman Demirel ve Ecevit'in dahli olduğunu düşünüyorum. Özal'ın dahli olduğunu düşünüyorum. televizyona çıktı. "Lütfen bu adama, Özal'a oy vermeyin" dedi. "Bu adamı biz Ekonomist olarak kullandık, başarılı işler yaptı ama bu adama oy vermeyin" dedi. "Yobazdır bu herif" dedi. Milletçe koşa koşa gittik, Özal'a oy verdik. Paşa vermeyin dediği halde. E ben şimdi Paşayı nasıl sorumlu tutayım yahu? Adam açık açık söyledi, "Oy vermeyin bu adama" dedi. Ama demokrasi! Evren generalim ona da "Peki" dedi, oy verildikten sonra da. "Ya ben bu oyu tanımıyorum" demedi. Değil mi? Tayyip Bey gibi, "Benim istediğim olmadı, haydi bir seçim daha yapalım" demedi. "Hoş geldin" dedi, "Teşekkür ediyorum, seni başbakan yapıyorum halk bunu istedi" dedi. E ne yapsın bu adam?
Şengör ayrıca, 'cahillerin demokrasisine karşı olduğunu' söyledi ve okuma yazma bilmeyenlerin oy vermemesi gerektiğini iddia etti.

kalan karakter 1000

zekai zekai

Ne olmus yani, Birde pok yiyen profesörümüz oldu, afiyet olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.11.2015 01:18
okur-yazar okur-yazar

Demek ki tahsil görüp, dünyayı gezip, üstüne de aydın önlüğünü giydin mi her moku yiyebilir hale geliyor ademoğlu.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 23.11.2015 01:06
osman korkmaz osman korkmaz

Laik sistemin zehirli mantarlarından birisi. Fikirlerine dışkı bulaşmış. Kendisine "Dışkı Profesörü" denilse sevinir sanırım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.11.2015 00:06
ali yılmaz ali yılmaz

kafatasının için de beyin yerine ne olduğunu öğrendik sen cahil bile değilsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.11.2015 23:48
ULASIM ULASIM

Celal Şengör sana yarın bir kilo göndermek istiyorum benden. Kargo parasınıda ben verecem denemeni istiyorum. Kabul mü. Adresini gönder bekliyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 22.11.2015 21:25
misafir misafir

BELKİ YETMEZ BENDE GÖNDEREYİM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.11.2015 00:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.