Bugünkü
Takvim

koştu

ABONE OL
Kızılay koştu
Türkmenlerin AFAD, ve Sağlık Bakanlığı'ndan çadır, serum, yatak ve battaniye gibi ihtiyaçlarının anında karşılandığı kaydedildi. AFAD ve Türk Kızılay'ı, şimdiye kadar e 3 bin kişilik çadır, battaniye, yatak ve gıda malzemesi ulaştırdı. Ayrıca, olası göç dalgasında Suriyelilere sıcak yemek dağıtımı için Türk Kızılay'ının mobil mutfak TIR'ı da Yayladağı İlçesi'ne konuşlandırıldı. Türkiye'ye getirilecek yaralılara karşı önlem alan Sağlık Bakanlığı da bölgeye ilave 4 Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 10 ambulans ve sağlık ekibi gönderdi. Yetkililer, UMKE ekiplerinin sınır noktasına sahra hastanesi kurma çalışması başlattığını, 3 çadırdan oluşan hastanenin gün içerisinde hizmete gireceğini bildirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.