Bugünkü
Takvim

'in 30 milyonu buhar oldu

'nün finans ayağı 'in 1 Kasım seçimlerinden sonra ilginç yöntemlerle boşaltıldığı ortaya çıktı. Atanan kayyumların yaptığı inceleme sonrası 9 Kasım günü 30 milyon liranın kâr payı olarak dağıtıldığı öğrenildi.

  • Güncel
  • 22.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.11.2015 09:54
ABONE OL
Kaynak Holding'in 30 milyonu buhar oldu
'e atanan kayyumlar sonrasında şirkette yapılan usulsüzlükler tek tek ortaya çıkmaya başladı. Fethullahçı Terör Örgütü 'ye parasal destek sağlayan Kaynak Holding'e atanan bilirkişinin yaptığı ilk incelemeler; şirketlerinin içinin nasıl boşaltıldığını gösteriyor. 1 Kasım seçimlerin ardından harekete geçen Kaynak Holding yönetiminin; 9 Kasım günü bir kalemde 30 milyon liralık kâr payı dağıttığı anlaşıldı. Kaynak Holding yönetiminin aldığı kar dağıtım kararının sicil kayıtlarını gizlediği de anlaşıldı. Ticaret Sicil Gazetesi'nde izine rastlanmayan kar dağıtı mercek alıntına alındı.

KAYYUM MALİ TAKİPTE
Şüpheli işlemi tespit eden Kayyum heyeti, konuyla ilgili detaylı inceleme başlattı. Mal kaçırmaya benzer bir yöntemle yapılan sözde kar dağıtımı için şirketin hesapları mercek altına alındı. Kar dağıtımı yapılan adreseler için hesap harketleri takip altına alındı. Holding'te yapılan incelemeler sonrasında belirlenen isimlere mali takip başlatıldı.

BANK ASYA HÂLÂ KULLANILIYOR MU?

Kaynak Holding'e kayyum atanması sürecinde yaşanan gelişmeler; geçtiğimiz yıl Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu TMSF'ye devredilen Bank Asya'nın durumunu da yeniden gündeme getirdi. Holding'e kayyum atamasının yapıldığı gün; Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri'ne ait 1,5 milyar liranın Bank Asya üzerinden farklı bir hesaba aktarıldığı da anlaşıldı. Bu işlem; yaklaşık bir yıldır TMSF yönetiminde bulunan Bank Asya'nın paralel bağlantısını yeniden gündeme getirdi.

Kaynak: Yeni Şafak

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.