Bugünkü
Takvim

İşte 'nün gerçek yüzü

Saf ve iyi niyetli tabandan topladığı himmetleri, içki masasından kalkmayan sarhoş yazar çizer bozuntularına peşkeş çeken , emniyetteki militanlarına; “dini imanı olmayan kişilerin bir makama gelememesi için, başınızı açın, içkinizi için” fetvası verdiği ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 22.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.11.2015 18:07
ABONE OL
İşte FETÖ'nün gerçek yüzü
17-25 Aralık darbe operasyonlarından sonra ihanet örgütü 'den koparak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına ifade veren emniyet görevlisi Hüseyin Ceran, yapılanmanın dini adeta bir araç olarak kullandığını, Fetullah Gülen'in hedefe ulaşabilmek için "içki içme", "baş açma" gibi gayri İslami fetvalar verdiğini söyledi. Katıldığı örgütsel toplantılarda abi olarak sohbet veren şahısların, "Hoca efendinin her söylediğinin doğru olduğunu, dini imanı olmayan kişilerin bir makama gelememesi için başınn açılabileceği hoca efendinin bu konu ile ilgili olarak fetvası olduğunu, gerekirse içki içmenin bile mubah olabileceğini söylerlerdi" şeklinde konuştu.

FETÖ'NÜN GERÇEK YÜZÜ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü yapı soruşturması kapsamında, 29 Haziran 2015'te Bolu Emniyet Müdürlüğüne ifade veren Hüseyin Ceran, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde polis memuru olarak görev yaptığını, geçici görevle bir süre önce Batman Emniyet Müdürlülüğüne gönderildiğini anlattı. "14 gün süreli senelik izin alarak ifade vermek üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne geldim. Fetullah Gülen cemaati ile tanışıklığım 2009-2010 tarihlerinde üniversite sınavlarına hazırlık için Kahramanmaraş Afşin ilçesinde bulunan Aksu FEM isimli dershaneye kayıt yaptırdıktan sonra oldu" diyen Ceran, daha sonra polislik sınavlarına girerek, Konya Ereğli Polis Meslek Yüksek Okulu'nu kazandığını belirtti.

BAŞ AÇILABİLİR İÇKİ İÇİLEBİLİR
Gülen Cemaatinin sohbetlerine katıldığını, Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisine abone olduğunu, ancak aboneliğin kendi adına değil aileden birisinin adına yapılmasının istendiğini söyledi. Yapılanmanın emniyet koluna Muhsin veya Faruk isimli cemaat abilerinin sohbet verdiğini anlatan Ceren sözlerini şöyle sürdürdü: "Ayrıca cemaat abilerinin hepsi bize sohbetlerde hoca efendinin her söylediğinin doğru olduğunu, üniversitelerde neden başı açık okunduğunu bu durumun günah olup olmadığını sorduğumuzda, bize dini imanı olmayan kişilerin bir makama gelememesi için saçın açılabileceği hoca efendinin bu konu ile ilgili olarak fetvası olduğunu, gerekirse içki içmenin bile mubah olabileceğini söylerlerdi."

kalan karakter 1000

Misafir Misafir

İslamiyeti anlamayan alim bozuntusu. Mısır televizyonunda arapça konuşamayacak kadar alim müsveddesi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.08.2016 16:57
efe han efe han

abd nin oyuncağı bunak o zaman senin ondan ne farkın kaldı.sizi millet niye tercih etsin bir şey değişmeyecekse.şeytanın kırmızısıyla yeşili arasında farkmı var sana dini lider diyenin din anlayışına bakılmalı.hasta bunlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 22.11.2015 22:07
mustafa mustafa

buda vehbiler gibi aziti haramlari helal sayan ahir zaman alimleri allah bunun ve bunun gibilerinin hakkinda buyuruyorki ebedi cehenemliktir hz peygamber efendimizin hadisi serifte buyuruyorki ahirzaman da alimlik taslayan cok olacak haramlari helal sayan cogalacak ama gercek alim bulamayacaksiniz iste biride bu fetös

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 22.11.2015 20:03
fahreddin fahreddin

"hoca efendinin bu konu ile ilgili olarak fetvası olduğunu, gerekirse içki içmenin bile mubah olabileceğini söylerlerdi.. """
bu sözler üzerine artık şu söylenebilir...
herkül feti artık açık açık söyleyebilirsin kardeşim, çekinme.... münafıklık serbest. hainlik serbest,, dailik serbest...pavlusluk serbest... zırtoluk da serbest...yani kısaca senin ve yanındaki bin kişi için her şey serbest..... iyi niyetli kardeşlerimizi tenzih ederiz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 22.11.2015 19:04

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.