Bugünkü
Takvim

'in şifreleri çözüldü

İstanbul polisi, bir hafta önce gözaltına aldığı ’nın İstanbul sorumlusu Vedat B’nin üzerinden çıkan dijital şifreleri çözdü, şifrelerin ’den gönderildiği belirlendi.

  • Güncel
  • 21.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.11.2015 00:05
ABONE OL
Kandil'in şifreleri çözüldü
Terör örgütü 'nın İstanbul kanadı, polisin yaptığı operasyon sonunda büyük bir darbe yedi. Aldığı istihbaratı değerlendiren polis, ele geçirdiği dijital cihaz içindeki bilgilerin, 'den örgüte gönderilen şifre dolu talimatlar olduğunu ortaya çıkardı.

İSTANBUL SORUMLUSU
Aldığı istihbaratı değerlendiren Terörle Mücadele ekipleri, bir hafta önce yaptıkları operasyonla PKK'nın İstanbul sorumlusu olduğu belirlenen Vedat B.'yi yakalamayı başardı. Vedat B.'nin yapılan üst aramasında, iç çamaşırlarına gizlenmiş bir dijital cihaz ele geçirdi. Yapılan incelemede cihazın tamamen şifreli sözcüklerle dolu olduğu belirlendi. Polisin ısrarlı sorgulamasına rağmen Vedat B. konuşturulamadı.

KANDİL TALİMATI
Polisin şifre uzmanları, bir haftalık yoğun bir çalışmayla dijital cihaz içindeki şifreleri çözmeyi başardı. Şifreli sözcüklerin, Kandil'den örgüt elemanlarına gönderilmiş talimat olduğu anlaşıldı. Elde ettiği bilgiler doğrultusunda harekete geçen Terörle Mücadele ekipleri, İstanbul'da 4 ayrı noktada eşzamanlı olarak operasyon yaptı. Kanlı eylem hazırlığında olduğu belirlenen 12 PKK terör örgütü üyesi militan yakalandı.

kalan karakter 1000

yŞl yŞl

elinize sağlık arkadaşlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 21.11.2015 21:43
dergin dergin

NEDEN YAKALIYORUZ VUR BITSIN DOMUZLAR :

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 21.11.2015 20:21
sariyerli sariyerli

bu teroristleri desifre edin

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 21.11.2015 16:25
osman arı osman arı

bu şerefsizleri yakalayıp ceza evine koyup bunları orda besleyeceğine kafalarına sıkıp ceheneme göndermek lazım boşu boşuna ekmek yedirmeyelim yazık bunların yerine fakir fukaraya dağıtalım dahada hora geçer benim görüşüm bu taktir yüce devletindir

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır0
cevapla 21.11.2015 14:48
nejla kurt nejla kurt

Allah tüm güvenlik güclerimze basarilar versinl

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır0
cevapla 21.11.2015 11:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.