Bugünkü
Takvim

'ndan Türkmen Dağı talimatı

Başbakanlık'tan Bayırbucak ine karşı yapılan saldırılarla ilgili bilgilendirme mesajı geldi. Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu'nun Başbakan 'nun talimatıyla, ABD Dışişleri Bakanı Kerry'i aradığı bildirildi. Davutoğu, Genelkurmay Başkanı Akar ve MİT Müşteşarı Fidan'a da gerekli talimatları verdi.

  • Güncel
  • 21.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.11.2015 01:00
ABONE OL
Davutoğlu'ndan Türkmen Dağı talimatı
Başbakan Ahmet 'nun, Rus uçaklarının desteğiyle Bayırbucak bölgesine yönelik saldırılarına ilişkin Genelkurmay Başkanı Orgeneral Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşerek son durumla ilgili bilgi aldığı belirtildi.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, Bayırbucak ine yapılan saldırılarla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor.

Davutoğlu'nun söz konusu saldırılarla ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ile telefonda görüştüğü ve son durumla ilgili bilgi aldığı ifade edildi.

Başbakan Davutoğlu'nun, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı da Başbakanlık Resmi Konutu'na çağırarak, sürecin istihbari boyutuyla ilgili bilgi aldığı ve gerekli talimatları verdiği kaydedildi.

DIŞİŞLERİ BAKANI SİNİRLİOĞLU, ABD'Lİ MEVKİDAŞI İLE GÖRÜŞTÜ
Başbakanlık kaynakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Dönem Başkanlığı'na da bir mektup gönderilerek, BM'nin bir an önce konuyu ele almasının talep edildiğini bildirdi.

Yetkililer, Davutoğlu'nun talimatıyla Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu'nun da dün gece yarısından sonra ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'i aradığı ve bu görüşmede durumla ilgili değerlendirme yapıldığını belirtti.

Rus tarafıyla da temasın sürdürüldüğü ve konuyla ilgili hassasiyetin net bir şekilde iletildiği kaydedildi.

kalan karakter 1000

yŞl yŞl

daha ne bekliyorsunuz birleşmiş milletleri ayağa kaldırısınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır0
cevapla 21.11.2015 21:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.