Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 21.11.2015 16:31
ABONE OL

'li başkan tarafından linç edildi

'li Murat Hazinedar'ın, 3. Köprü'de AK Partili belediye başkanlarıyla selfie çekip "Baş yapıt olacak" yazması ni kızdırdı.

CHP'li başkan Yurt Gazetesi tarafından linç edildi
'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın, İstanbul'a yapılan 3. Köprü'de AK Partili belediye başkanlarıyla selfie çekip altına "Bir başyapıt olacak" yazması CHP'lileri kızdırdı.

CHP'Lİ HAZİNEDAR DA EŞLİK ETTİ
Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, dün AK Partili Beyoğlu ve Üsküdar Belediye Başkanlarıyla birlikte 3. Köprü inşaatına çıkmıştı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'rant üzerine kurulu" diye eleştirdiği köprüye Hazinedar'ın övgüler yağdırması, CHP'lileri kızdırdı. CHP'ye yakınlığıyla bilinen , Hazinedar'ı yerden yere vuran bir habere imza attı. Yurt gazetesi, bugünkü manşetini 'oksijen çarptı' başlığıyla Murat Hazinedar'a ayırdı.

CHP'Lİ HAZİNEDAR HAYRAN KALDI
Yapımı devam eden 3. Köprü'yü Ahmet Misbah Demircan'la birlikte ziyaret eden CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, partisinin 'çevre hassasiyeti' dolayısıyla karşı çıktığı 3. Köprü'ye hayran kaldı. Hazinedar selfie çekmeyi de ihmal etmedi.

İstanbul Boğazı ve Belediyeler Birliği Başkanı ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yapımı devam eden 3'üncü köprüde çalışmaları yerinde inceledi.

BAŞKANLAR CANLI YAYIN YAPTI

Yükseliği 300 metreye ulaşan kuleden bir ilki gerçekleştiren Başkan Demircan, beraberindeki Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile Periscope'tan canlı yayın yaparak, takipçilerini son durum hakkında bilgilendirdi.

İstanbul Boğazı ve Belediyeler Birliği Başkanı ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yapımı devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Demircan'a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da eşlik etti.300 METREDE SELFİE
3'üncü köprüdeki çalışmalarda gelinen son noktayı Periscope ile yapılan canlı yayında takipçilerle paylaşan Başkan Demircan, Türkmen ve Hazinedar, sonrasında muhteşem manzara eşliğinde selfie çekmeyi de ihmal etmedi.

DEMİRCAN: BURASI GURUR KAYNAĞI

3'üncü Köprüdeki çalışmaların gün geçtikçe heyecan verici olduğunu belirten Başkan Ahmet Misbah Demircan, "Bizi izleyenlere sevgi ve saygılarımız sunuyorum. İnsanı ayakta tutan en temel duygu umududur ve heyecanıdır. Bu umudun ve heyecanın zirvede olduğu bir anı yaşıyoruz. Buraya Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hangi vatandaşını çıkarsanız geleceğe bu 300 metrelik kulenin tepesinden kesinlikle umutla bakar. Çünkü, burada teknoloji var, burada güç var, gelecek, gurur var ve geleceği umutla planlamak var. Burası gerçekten Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz adına gurur kaynağı" dedi."DÜNYA ÇAPINDA BİR PROJE"

Projenin dünya çapında bir proje olduğuna dikkat çeken Başkan Demircan, "Emeği geçen yapan, yaptıran herkese başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere şükranlarımızı iletiyoruz. Proje hakkında bilgiler alıyoruz. İstanbul İçin ne anlama geliyor. Tam 95 kilometrelik bir hattan bahsediliyor. Trafiği Edirne tarafından alıp Kocaeli tarafına getirecek 95 kilometrelik hat, bizim şuanda İstanbul içerisindeki trafiğimize bir nebze olsun bir rahatlık getirecek. Türkiye için ne anlama geliyor. Büyük bir teknoloji. Burada yapılan işleri şuanda Tuzla Tersanemiz gerçekleştiriyor. Bundan da gurur duyduk. Metro geçebilecek içerisinden . Bundan da anlıyoruz ki Avrupa'dan tirene binildiğinde eski ipek yolunun üzerinden trenle geçileceği dünya çapında bir mekandayız. Bu gurur hepimizin diyorum" diye konuştu.

HİLMİ TÜRKMEN: MEDENİYETİMİZİN MÜHRÜ OLACAKTIR
Projenin kendisini çok gururlandırdığını dile getiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Bugün 3'üncü boğaz köprüsünü yapılan çalışmalarını yerinde görmek üzere bir aradayız. Fazla söze gerek yok. Sözün bittiği yerdeyiz. Burada söz söylemek tam duygularımızı anlatmaya yetmez. Burada söz söylemek tam duygularımızı anlatmaya yetmez. Bir kez daha ülkemizle, Devletimizle gurur duydum. Bunlar bu tarihin, medeniyetin adete mührü olacak projelerdir" şeklinde konuştu.

İstanbul'un dünya üzerindeki en özel şehirler arasında yer aldığına dikkat çeken Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ise, " Her biri birer abide olan eserlerle, dünyanın önünde büyük bir ülke olduğunu görüyoruz. Bu ülkede İstanbul denilince bütün Türkiye akla gelir" dedi.