Bugünkü
Takvim

'den 'ya yardım eli

'nin, 'nın Bijeljina kenti yakınından geçen yatağının temizlenmesi için 2 milyon avro yardımda bulunacağı bildirildi.

  • Güncel
  • 19.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.11.2015 20:17
ABONE OL
Türkiye'den Saraybosna'ya yardım eli
'nin Büyükelçisi Cihad Erginay, Bosna Hersek'in kuzeydoğusundaki Bijeljina şehrini ziyaret ederek temaslarda bulundu. Bijeljina Belediye Başkanı Mico Micic ile görüşen Erginay, yaptığı açıklamada görüşmede ortak projelerin ele alındığını aktardı.

Bijeljina yakınından geçen yatağının temizlenmesi kapsamında ortak bir proje yürüteceklerini aktaran Erginay, görüşmede söz konusu projenin detayları üzerinde fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Micic de nehir yatağının temizlenmesi projesi kapsamında Türkiye'nin 2 milyon avroluk yardımda bulunacağını belirtti, geçen yıl meydana gelen sel felaketinde atıkların biriktiği nehir yatağının temizleneceğini kaydetti.

Projeyle ülkenin en önemli nehirlerinden olan Drina'ya dökülen Janja'nın sekiz kilometrelik yatağının atıklardan temizlenmesi ve çevre güvenliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Toplantıya Saraybosna Büyükelçiliği yetkililerinin yanı sıra Bosna Hersek'in iki entitesinden biri olan Bosna Sırp Cumhuriyeti (RS) Başkan Yardımcısı Ramiz Salkic de katıldı.

Erginayş, Bijelinja'daki temasları kapsamında ayrıca Bosna Hersek İslam Birliği Meclisi'ni de ziyaret etti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.