Bugünkü
Takvim

Oramar destanı!

'da Oramar Tepesi'ni teröristlerden temizleyen destan yazdı. Askerlerin, 'Türk bayrağını tepeye dikmeden dönmeyiz' mesajı ise herkesi ağlattı!

Oramar destanı!
Kahraman Türk askeri destan yazdı! Piyade Kurmay Yarbay İlker Çelikcan, 6 Eylül'de 'da, 15 silah arkadaşıyla birlikte şehit oldu. 27 Eylül'de Hakkari'nin Dağlıca ve Yüksekova kırsalında başlatılan kapsamlı a Şehit Yarbay Çelikcan'ın adı verildi. Bolu ve Kayseri Tugayları'nın komandoları ve Özel Kuvvetler timlerinin katıldığı 40 gün süren harekâtın sonunda, 7 Kasım itibariyle 119 teröristin öldürüldüğü açıklandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında bu konuyla ilgili bir anekdot anlattı. İş o anekdotun en özel kısmı:

'GAYET İYİYİZ, YORULMADIK'
Türkiye'nin seçim sonuçlarını konuştuğu 2 Kasım tarihinde, Tümgeneral Aksakallı, Dağlıca'dan bölgedeki tabur komutanlarıyla yaptığı telsiz konuşmasında, "Çok çetin koşullarda kahramanca çarpışıyorsunuz, yoruldunuz" diyor ve arazideki timleri değiştireceğini, kuvveti tazeleyeceğini söylüyor. Karşıdan gelen yanıt olumsuz oluyor. Subaylar, "Hayır komutanım, biz gayet iyiyiz. Yorulmadık. Timler, işimizi bitirmeden inmek istemiyor. Görevi tamamlamayıp bayrağımızı o tepeye dikmeden dönmeyeceğiz" diyorlar. Bordo Bereliler'in komutanı bu cevap üzerine gözyaşlarını tutamıyor ve "Tamam" diyor. Bu görüşmeden 3 gün sonra, 5 Kasım'da da Oramar Tepe PKK'lılardan temizleniyor.

ERDOĞAN, DAVUTOĞLU VE AKAR'IN GÖZYAŞLARI
Tümgeneral Zekai Aksakallı, tabur komutanları ile yaptığı telsiz konuşmalarının kaydını Ankara'ya, Genelkurmay Karargahı'na gönderiyor. Kaydı dinleyen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da duydukları üzerine gözyaşlarını tutamıyor. Ve kaydın yer aldığı dosyayı Cumhurbaşkanı ve Başbakan ile paylaşıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, güvenlik toplantısının yapıldığı 5 Kasım Perşembe günü, Çankaya Köşkü'nde konuşma kayıtlarını dinliyor. Genelkurmay Başkanı aynı telsiz konuşmalarını Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a da sunuyor. Erdoğan ve Davutoğlu'nun tepkileri de komutanlar ile aynı oluyor. Devletin zirvesindeki iki isim de telsiz konuşmalarını dinlerken gözyaşlarını tutamıyor.


kalan karakter 1000

Mert Mert

Duaya devam.Artık o dağlardan inip te baskın yapamayacaklar.Az kaldı,dağdakiler bitince şehirdekilerle daha iyi mücadele edilecek.İstihbari bilgi çok önemli.Terör bitecek ve İnşallah Büyük ve Güçlü Türkiye kurulacak.KU-RU-LU-YOR..Uzun Adam!Yolun açık olsun.Ümmetin umudu ve duası sensin.Allah yardımcın olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.11.2015 22:53
yşl. yşl.

Allahım orada müçadele eden asker,polis ve korucu kardeşlerimizin yardımcısı olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 19.11.2015 14:03
mustafa akbulut mustafa akbulut

ey bre gafil hdpkk lı türkün ekmeğini yiyen m.vekili hani türk askerini tükürükle boğacaktınız

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 19.11.2015 10:10
HIDIROĞLU HIDIROĞLU

ALLAH bu vatanı korusun, bizlerde iman gücü ve ALLAH sevgisi varken varken inancımızla en korkağı bile ASLAN kesilir vatan düşmanları karşısında. ALLAH asker ve polislerimizin koruyucusu olur inşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 19.11.2015 09:46
balturk balturk

Allah c.c. yara ve yardımcınız olsun aslanlarım vatan size minnettar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet27
hayır0
cevapla 19.11.2015 08:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.