Bugünkü
Takvim

Doğan'ın 'üçkağıtta' suçları sabit

Cumhuriyet Savcısı Erhan Şengün, ve kızının yargılandığı ‘kâğıt üçkâğıtçılığı davası’ndaki karara itiraz etti. Savcı Şengün 'suç sabit, ceza verilmelidir' şeklinde bozma talep etti.

  • Güncel
  • 19.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.11.2015 10:59
ABONE OL
Doğan'ın 'üçkağıtta' suçları sabit
Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, kızı Hanzade Vasfiye Doğan Boyner ve iki üst düzey yöneticisinin; yurtdışında kurdukları tabela (off-shore) şirketler üzerinden küçük yatırımcıyı zarara uğrattığı gerekçesiyle yargılandıkları 'kâğıt üçkâğıtçılığı davası'nda mahkûmiyet istendi.

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Erhan Şengün; Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nun davanın usulüne uygun açılmadığına yönelik kararına itiraz etti ve "Aydın Doğan, kızı ve iki üst düzey yöneticinin suçunun sabit olduğu" gerekçesiyle mahkûm edilmesini talep etti.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebini işleme koydu. Kurul; Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Şengün'ün talebini kabul ederse, Aydın Doğan'ın mahkum olmasından başka alternatif kalmayacak.

Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nda; 23 Haziran 2015 tarihinde 23'e karşı 24 üyenin oyu ile alınan kararda, 4 sanığın "Sermaye Piyasası Kanununa muhalefet"ten yargılandığı "kağıt davasının" usulüne uygun açılmadığına karar verildi.

kalan karakter 1000

ali ali

bu milletin hakkını çalıyorlarsa haram olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.11.2015 21:57
Mahmud Mahmud

Süzme Siyonist kalpazan,medya çakalı.Türkiye den çaldıklarını burnundan fitil fitil getirilmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 19.11.2015 21:21

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.