Bugünkü
Takvim

"Müslümanların izzetini bir avuç teröriste terk edemeyiz"

, "Dünyadaki 1,7 milyar Müslümanın izzetini, bir avuç teröristin insafına terk edemeyiz, terk etmemeliyiz. Bu aziz dinin sahibi ve koruyucusu, elbette yüce Allah'tır ama biz Müslümanların da en azından kendi haysiyetimize, kendi istiklalimize, kendi istikbalimize daha sıkı şekilde sahip çıkma sorumluluğumuz vardır" dedi.

  • Güncel
  • 19.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.11.2015 21:10
ABONE OL
Müslümanların izzetini bir avuç teröriste terk edemeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı 5. Sağlık Bakanları toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları:
"İslam kavramlarının teröristlerin istismar aracı olmasından kurtarmalıyız.7 milyar Müslüman'ın izzetini, bir avuç teröriste terketmemeliyiz. Bu örgütlerin önünü kesmezsek, neler olduğunu görüyoruz. Artık bu gidişe hep birlikte dur demeliyiz. Peygamberimiz, merhamet Peygamberidir. Barışın timsalidir.

ŞİMDİ MÜCADELE ZAMANIDIR
Gündüzü geceye çeviren de, geceyi gündüze döndüren de Allah'dır. O'nun emrettiği şekilde dosdoğru olmamız kafidir. Müslümanlar olarak birliğimizi ve beraberliğimizi tesis ettiğimizde, üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir mesele yoktur. Müslümanların geleceğini karartan oyunları hep beraber bozmalıyız. Dinimizin yasakladığı her türlü kötülüğe karşı mücadele zamanıdır.

2 MİLYON 200 BİN SURİYELİ TÜRKİYE'DE
Suriye'de istikrarsızlığın başladığı 2011'den bu yana, yaklaşık 5 milyon insan ülke dışına gitmek zorunda kaldı. Bunların 2 milyon 200 bini Türkiye'de. Suriye içinde yaşanan her çatışma, yeni göç dalgalarını da beraberinde getiriyor.

ENSAR OLMAYA DEVAM EDECEKSİNİZ
Gelenlerin hepsi muhacirdir. Siz ise ensar olmaya devam edeceksiniz. Batı destek verse de vermese de biz bunu sonuna kadar yürütmeye devam edeceğiz.

Dünyadaki 1.7 milyar Müslüman'ın izzetini bir avuç teröristin insafına terk edemeyiz"

kalan karakter 1000

misafir misafir

helal olsun allahına kurban olurum

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 19.11.2015 20:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.