Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.11.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 16.11.2015 19:17

Güney 'ta Türklere

Güney 'ta Rum Ulusal Halk Hareketi (ELAM) üyeleri, sınır kapılarında Türk plakalı araçlara taş ve sopalarla saldırdı.

Güney Kıbrıs'ta Türklere saldırı
Güney Rum Kesimi'nde aşırı sağcı olarak bilinen Rum Ulusal Halk Hareketi (ELAM) üyeleri, KKTC'nin kuruluş yıl dönümü kınamak amacı ile sınır kapılarında eylemler gerçekleştirdiler.

TÜRK PLAKALI ARAÇLARA SALDIRI
Yüzlerce ELAM üyesi fanatik gurup, sınır kapılarında Türk plakalı araçlara taş ve sopalarla zarar verdiler. lardan Türk plakalı araçlardaki vatandaşlarından yaralananlar oldu. Kısa bir süre sınır kapılarındaki geçişler durduruldu.

"RUM YÖNETİMİ YARGI ÖNÜNE ÇIKARMALI"
Saldırıların ardından KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Yazılı bir açıklama yaparak, Rum Yönetimi'nden suçluları derhal yakalayarak yargı önüne çıkarmasını istedi.

RUM YÖNETİMİ BAŞKANI KINADI
Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, olaylar nedeniyle hem Twitter hesabından, hem de yazılı olarak açıklama yaptı. Anastasiadis açıklamasında, bu tür saldırıların, Kıbrıs sorununa çözüm bulunması için gösterilen çabalara olumsuz etki yaptığını belirterek kınadı ve kabul edilemez olduğunu belirtti. Anastasiadis, "Bazı münferit kişilerce veya azınlık gruplarca yapılan, sahte vatanseverlik nidalarıyla adanın bölünmesini hedefleyen" bu gibi eylemlere devletin müsamaha göstermeyeceğini de vurguladı.

kalan karakter 1000

Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

bunlarda geri zekali...gelsin siradaki...(erivan)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.11.2015 08:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.