Bugünkü
Takvim

Kandil'e

TSK, Kuzey Irak'ta bulunan Kandil'e bomba yağdırdı. Yapılan nda terör örgütü 'ya ait 44 hedef imha edildi.

  • Güncel
  • 15.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.11.2015 14:50
ABONE OL
Kandil'e hava operasyonu! Örgütün beli kırıldı
Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesine düzenlenen nda terör örgütü 'ya ait sığınak ve barınaklardan oluşan 44 hedef, "akıllı mühimmatlarla" imha edildi.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, temmuzda başlatılan hava operasyonlarıyla büyük yıkıma uğrayan Kandil bölgesinde, bölücü terör örgütünün yeniden yapılanma gayretleri çerçevesinde bazı tesisler, barınaklar ve depoların tamir edilmeye, canlandırılmaya çalışıldığı belirlendi.

Bunun üzerine terörle mücadele harekatı kapsamında 14 Kasım'da gece boyunca ihbar ve kontrol uçağı, havadan yakıt ikmali ve insansız hava araçlarının desteğiyle, F-4E 2020 ve F-16'lar ile sınır ötesi hava operasyonları gerçekleştirildi.

Operasyonlarda Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde terör örgütüne ait olduğu tespit edilen sığınak ve barınaklardan oluşan 44 hedef, "akıllı mühimmat" kullanılarak tam isabetle etkisiz hale getirildi.

kalan karakter 1000

misafir3 misafir3

temizleyin su it surusunu

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 15.11.2015 14:47
Her Zaman Daha Güçlüsünü Üretmek Her Zaman Daha Güçlüsünü Üretmek

Her türlü savunma araçları ile ilgili üretim bilgileri vatanımızda saklansın dışarıya sızdırılması önlensin korunsun ve savunma fabrikalarımızda her birinden milyonlarca adet üretilip savaş durumunda ülkemizin güçlü caydırıcılığı terör ve teröristlerin temizlenmesi alanında olduğu gibi ilgili bir çok alanda kullanılsın.

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 15.11.2015 14:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.