Bugünkü
Takvim

'den tehdit: Bu ateş bütün ülkeyi yakar

Her fırsatta terör örgütleriyle aralarındaki ilişkiye vurgu yapan yine tehditler savurdu. PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, HDP Genel Merkezi'ndeki basın toplantısında 'daki son duruma ilişkin provoke edici açıklamalarda bulundu. Silvan'da yaşananları tehlikeli bir oyuna benzetti ve bu ateş bütün ülkeyi yakar diyerek tehditler savurdu.

  • Güncel
  • 13.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.11.2015 18:57
ABONE OL
HDP'den tehdit: Bu ateş bütün ülkeyi yakar
PKK'nın siyası kanadı Parti Sözcüsü Bilgen yine haddini aşan açıklamalar yaparak Türkiye'yi tehdit etti. Bilgen, "'da son derece tehlikeli bir oyun oynanıyor. Ne yazık ki Silvan'da yanan ateş, düştüğü yeri değil bütün ülkeyi yakabilecek bir nitelik, özellik taşıyor." diyerek açıkça Türkiyeyi tehdit etti.

HDP'li Bilgen, Silvan'da bölge halkını terör baskısından kurtarmak için düzenlenen operasyon hakkında provoke edici sözleriyle konuşmasına devam ederek, güvenlik kuvvetlerine silah sıkan teröristleri savundu ve devleti suçladı.

İşte HDP'li Bilgen'in o açıklaması: "Cumhuriyet tarihinin galiba en uzun sokağa çıkma yasağı uygulamasına bu hükümet yani seçilmemiş, geçici hükümet bu tarihi utanca imza atmış oldu. Bu asla kabul edilebilir bir durum değil. Biz Silvan'da yaşananları doğrudan doğruya sivil halka yönelik bir katliam girişimi ve oraya giden eş başkanımız da dahil olmak üzere milletvekillerimize yönelik öldürmek kastıyla atılan bir adım ve öldürmeye teşebbüs girişimi olarak tarif ediyoruz. Gaz fişeklerinin hangi yükseklikte atılacağı, nasıl kullanılacağına dair kendi iç düzenlemelerini dahi dikkate almayan doğrudan eş başkanı hedef alan bir saldırının olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

sariyerli sariyerli

yakinda hepinize etek giydircez.sozum terorist ve onlari savunanlara.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 15.11.2015 00:52
sedat sedat

cürmün kadar yer yakarsınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 14.11.2015 17:56
Akıncı Akıncı

ayhan bilgen kişisi ve bunun gibi hendeğe düşen figen yüksekdağ kişisi, cici ço cukk selehattin demirtaş kişisi, sivil halka katliamı ve zulümü yapan Asıl sizlersiniz!! ancak bu ateş sizi sarar.. bizim genlerimizde düşmanı denize dökmek viyana kapılarına dayanmak var.. Ya sizin genlerinizde ne var ve genleriniz nereye dayanıyor. ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 14.11.2015 17:54
Aras Aras

hadi gelin bekliyoruz yalnız adam gibi çıkın karşımıza terörist eteği giyerek MADAAMM gibi değil..,siz %1000 YERLİ ve MİLLİ ülkemizi ve milletimizi daha iyi idrak edememişsiniz öğrenmek istersen bundan 100 yıl öncesine bak derim senin katil.,yağmacı.,ateist ataların,da ağzın,dan çıkanı kulağı duymuyordu sonrası maluummm..,şunu aklınız,dan hiiç ama hiiçç çıkarmayın her zaman ve her yerde SON NOKTAYI TÜRKİYE DEVLETİMİZ ve AZİZ MİLLETİMİZ KOOYAARR.....ANLARSINNNNN.........NOOOKTAA......

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır1
cevapla 14.11.2015 13:32
nizamül mülk nizamül mülk

allahin izniile önce siz yanacaksiniz

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 14.11.2015 12:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.