Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.11.2015 18:29
ABONE OL

Akdoğan: "Bunun adı nefret suçudur"

Başbakan Yardımcısı , Gazetesi'nde yer alan "13 Cuma uğursuzluğunun 13 sebebi" başlıklı haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafına yer verilmesi skandalına ilişkin "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başındaki ismin böyle çirkin ve karalayıcı bir mizansenin içinde gösterilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bunun adı gazetecilik değil nefret suçudur" dedi.

Akdoğan: Bunun adı nefret suçudur
Akdoğan, AA muhabirinin konuya ilişkin sorusu üzerine, yapılan yayının son derece saygısız ve seviyesiz bir durum olduğuna dikkati çekti ve şiddetle kınadığını belirtti.

Akdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başındaki ismin böyle çirkin ve karalayıcı bir mizansenin içinde gösterilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bunun adı gazetecilik değil nefret suçudur. Kin ve nefret tohumu ekmeyi adet edinen bir zihniyetin sürekli ve farklı şekillerde kendisini dışa vurması Türk gazeteciliği açısından çok büyük talihsizliktir. İçindeki kini yansıtmaktan kendisini alamayan bu anlayışın Sayın Cumhurbaşkanımıza verebileceği bir zarar yoktur, bunlar ancak kendilerine zarar verirler" ifadesini kullandı.

Basın özgürlüğü ve basın ahlakının bir arada olması gerektiğini her zaman söylediğini hatırlatan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Ahlaki hassasiyetlerini kaybeden bir anlayışın kin ve nefretini özgürlük maskesi altında yansıtması basın etiği açısından da büyük bir sorundur" dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, "Gazete özür dilemiştir ancak bu saldırgan ve hakaretamiz zihniyetin bu kadar kolay ve fütursuz bir şekilde kendisini dışa vurması üzerinde durulması gereken bir konudur" değerlendirmesini yaptı.

Bu haberin Müslümanların kutsal günü olan Cuma'yı da farklı bir şekilde yansıtan ve halkın manevi hassasiyetlerini hiçe saydığını ifade eden Akdoğan, "Bizim kültürümüzde ne Cuma uğursuzluk getiren bir gündür, ne de 13 sayısının böyle bir anlamı vardır. Kendi kültürüne yabancı olan anlayışın, bu milletin Cumhurbaşkanına bu tür çirkin yakıştırmalarda bulunması da hiç şaşırtıcı değildir. Sürekli kutuplaşmadan dem vuranların nefret suçu anlamına gelen bu tür yayınlara karşı hassasiyet göstermesi gerekir" diye konuştu.


kalan karakter 1000

VARDAR VARDAR

kahpelik genlerinde var...............

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır2
cevapla 13.11.2015 21:38
adil adil

gerekli işlem yapılır

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır2
cevapla 13.11.2015 19:08
serpinli serpinli

İnanılır gibi değil bu insanlar birde iktidar olsalar vay halimize. Gerçekten bu insanlara anladığı dilden konuşmak gerekir. Bu Alçaklık Namussuzluk olamaz. Bu aydın doğan şerefsizine ve avanesine haddini bildirmek gerekir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 13.11.2015 19:00

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.