Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.11.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 11.11.2015 01:36

Öz'e 200 bin TL'lik tazminat davası

Öz'e 200 bin TL'lik tazminat davası
Emekli Albay , şu an firari olan eski Ergenekon savcısı hakkında toplam 200 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı. Çiçek, Yargıtay'da temyiz sürecinde olan Ergenekon davasında müebbet, Balyoz davasında ise 16 yıl hapis cezasına çarptırılmış, daha sonra Balyoz davasında yeniden yapılan yargılamada beraat etmişti. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvuran Çiçek, kendisini hukuksuz şekilde 3 kez tutuklattığını ve 5 yıl tutuklu kalmasına neden olduğunu belirttiği firari Öz hakkında yasa gereği davayı Maliye Bakanlığı'na açtı. Çiçek, asıl davalı Öz'den 100 bin lira maddi, 100 bin lira manevi olmak üzere toplam 200 bin lira tazminat talep etti. Ergenekon davasında İrticayla Mücadele Eylem Planı'nı hazırlamakla suçlanan ve bu belgeye Paralel iftira çetesi tarafından adının yazılarak ıslak imzasının taklit edildiğini savunan Cemil Çiçek dilekçede özetle şöyle dedi:

'LEHTE DELİLLERİ KARARTTI'
"Anayasa Mahkemesi, benimle birlikte eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve gazeteci Mustafa Balbay hakkında verdiği "hak ihlali" kararları ile haksızlığı tescilledi.
Sahte belgede bana ait hiçbir fiziki ve dijital iz yok. Böyle bir sahte belge, tutuklama kararlarına gerekçe olamaz.
Zekeriya Öz masum olduğumu bildiği halde hakkımda tutuklama taleplerinde bulunarak yıllarca mağdur olmama neden olmuştur. Özgürlük ve adil yargılanma hakkımızı ihlal etmiştir. Özellikle lehimdeki delilleri karartmıştır. Altında ıslak imzamın olduğu iddia edilen belge kesinlikle tarafımdan hazırlanmamıştır.
Öz, taklit imza hakkında bilimsel esaslara aykırı bilirkişi raporu düzenlemesi için Adli Tıp Kurumu'na bizzat giderek yetkililere baskı yapmıştır.
Zekeriya Öz Paralel Yapı örgütünün üyesi olmakla suçlanmış, hakkında soruşturma ve dava açılmıştır. Bu davalar nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılınca da adaletten kaçarak yurt dışına firar etmiştir."

SABAH

kalan karakter 1000

Vah det Vah det

Türkiye de sonuç alınan mahkeme kararları Almanya da tanınmıyor.Almanya da hukuk yoluna direk gidilmelidir.Siyonist obez domuzu boşuna mı Almanya yı tercih etti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.11.2015 21:50
soran adam soran adam

zek, alamanyada fetoşculardan himmet parası alarak dubai ye gitmiş. çölde safari de yapacakmış..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.11.2015 16:24
gago gago

temizleyin artık şunları...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.11.2015 16:02
hasan hasan

bu dünyada kaçtında ahirette nereye kaçacan be zek o kadar masum insanın hayatını mahvettinki değermiydi be zek .İyi kaç yakalanma yakalanırsan güzel öpülecen be zek

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 11.11.2015 15:36
meryem meryem

önce yakalayında

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 11.11.2015 06:57

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.